Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Віртуальні виставки

Шацьке поозер'я: заповідними шляхами національного природного парку
    Природа щедро обдарувала Волинське Полісся озерами – їх тут більше 220. Їхня розсип виблискує серед оксамитової землі бірюзою та блакиттю майже по всьому краю. Але найбільшу систему природних водойм складають Шацькі озера, що немов велике виноградне гроно сховані серед лісових хащ.
   Загальна площа цих озер становить 70 км2. Найбільшим серед них є Світязь (27,5 км2). Є тут і багато озерець або так  званих «піщаних» озер, які причаїлися в лісовій гущавині. Усі вони входять до золотого фонду Шацького національного парку.
    Споконвіку Шацьке поозер’я не залишало, не залишає нині і не залишить в майбутньому байдужою жодної людини.

 

 
1.    Лукашевич М. Подорожуємо по Волині. Фотопутівник / М. Лукашевич. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2006. – С. 32-33.
    За допомогою фотопутівника, Ви зможете  ознайомитися із багатьма пам’ятками історії, зачаруватися уквітчаними луками, густими заповідними лісами, напитися живої джерельної води, зануритися у срібну воду Світязя, скуштувати духмяні поліські страви, відчути колорит Волинського фольклору.
2.    Волинь очима редактора / упоряд. І. Ф. Клосака. – Луцьк: УВАТ «Волинська обласна друкарня», 2010. – 176 с.
    Книга містить матеріали журналістів з багатьох областей нашої держави, які побували на Волині. Про побачене і почуте вони виклали, повернувшись додому, у своїх виданнях. На основі цих матеріалів вийшла книга про життя краю з прекрасною природою.
3.    Мельник В. Люблю тебе, Волинь!.. / В. Мельник. – Луцьк: СПД Гадяк Ж. В., друкарня «Волиньполіграф»ТМ, 2012. – 100 с.: іл.
    Розповідь про минуле і сьогодення лісів, озер, річок, боліт,   унікальний рослинний і тваринний світ.
4.    Мельник В. Шацьке поозер´я: краєзнавчі штрихи з минулого і сьогодення / В. Мельник. – Луцьк: Волиньполіграф, 2010. – 40 с.: іл..
    Книга розповідає про Шацьке поозер’я – одного із найкрасивіших і найзбереженіших в природньому відношенні регіонів Європі.  Вміщені маловідомі факти з далекого минулого краю та  нинішній день унікального природного комплексу.
5.    Мельник В. Шацький національний природній парк: історія та сьогодення / В. Мельник, О. Бірюліна. - Луцьк: СПД Гадяк Ж. В., друкарня «Волиньполіграф»ТМ, 2010. – 132 с.
    У книзі зроблений системний екскурс у далеке минуле краю, що завжди славився своїми озерами. Крім того розповідається про те, чим нині живуть працівники Шацького національного природного парку, яким Українська держава довірила збереження унікального природного комплексу.  Видання розраховане на всіх, кого цікавить історія та природа рідного краю, і є найкращим подарунком та прекрасним сувеніром на згадку про перебування в унікальному куточку Європі – на Шацьких озерах.
6.    Озерна сторона / В. Лазарук // Волинь моя. – Випуск 2. – К.: ВАТ «Київська правда», 2002. – С. 56-58
    В статті розповідається про походження озер на Поліссі.  
7.    Блакитні очі України / С. Яськова // Пізнаймо Україну разом. – Луцьк: СПД Гадяк Ж. В., друкарня «Волиньполіграф»ТМ, 2012. – С. 54
    В статті  вміщено матеріали про Шацький національний природний парк, санаторій «Лісова пісня» та озера краю.
8.    Шацькі озера / В. М. Скляренко // Дива України. – Харків: «ТОРСІНГ ПЛЮС», 2009. – С. 86-87
    В статті вміщено матеріали щодо походження Шацьких озер, рослинний і тваринний світ Шацького національного природного парку.
9.    Три Полісся. – SINDRUK: Opole, 2010. – 60 с.
    Пропонується матеріал про Шацьке поозер'я, збереження природної спадщини, рослинний світ Шацького національного природного парку, тваринний світ парку, рекреаційний потенціал краю і його реалізація.
10.     Цюп'ях М.Краєвидами Люцимера милувався князь Володимир / М. Цюп’ях // Шацьк. край. – 2013. - № 33. – С. 5.
    Пропонується матеріал про історію, коли скупий і лукавий володар озера Лицемір знущався над підневільними людьми; коли стояло тут літописне місто Рай – резиденція волинського князя Володимира Васильковича; коли насипався на березі пагорб для будівництва чи то плацу, чи то військового укріплення (він зберігся і донині)…
11.     Цюп’ях М. нерозкрита краса «сомового» озера / М. Цюп’ях // Шацьк. край. – 2013. - № 32. – С. 5.
    Соминець – водойма, що входить до групи озер Шацького національного природного парку. Невеликий, з чистою і прозорою водою, з живописним піщаним берегом на південному сході, з глибиною більше двох метрів. Багатий на рибу, раки і різноманітне червонокнижне птаство. Його територія багата на археологічні знахідки. Про давнє заселення цього місця свідчать залишки на ньому слов’янського поселення. В давній назві озера, безперечно, знайшла відображення його рибна фауна…
12.     Шепеля В. Світязький острів – у списку ТОП-5 островів України / В. Шепеля, М. Цюп’ях // Шацьк. край. – 2013. - № 11. – С. 5
    Гордість озера Світязь – його острів. Рослинність: представлена понад  100  видами вищих судинних рослин. Особливу цінність острів представляє як місце гніздування великого крохаля та баклані. Екскурсії до острова – улюблений відпочинок туристів. За переказами, до острова можна дійти по воді пішки, і комусь із світязьких старожителів цей маршрут відомий…
13.     Мисюрина Л. За досвідом – у Шацький національний природній парк / Л. Мисюрина // Шацьк. край. – 2010. – № 40. – С. 2
    Стаття містить матеріали про історію створення парку, проблеми та перешкоди, з  якими зіткнувся Шацький національний природний парк.
 
Світлини

 




Категорія: Віртуальні виставки | Додав: ЦБС (10-06-2014)
Переглядів: 1112 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0