Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека-філія с. Світязь

Світязька сільська бібліотека (на фото) була організована у 1947-1948 роках, розташована в центрі села при сільському клубі в одній із кімнат.

Книжковий фонд нараховував 458 примірників книг і 137 читачів. Очолювала бібліотеку учасник Великої Вітчизняної війни Тетяна (прізвище невідоме). Згодом бібліотека була перенесена в приміщення сільської ради, де також була відведена одна кімната під бібліотеку і очолила її Сацюк Марія Софронівна, яка працювала до 1953 року. В 1953 році прийшла працювати Яльницька Ліда, жителька селища Шацьк. Вона пропрацювала лише рік. Вийшла заміж і виїхала, а бібліотеку прийняла Марія Панасівна Ханзерук, яка і очолювала бібліотеку до 1992 року поки не пішла на заслужений відпочинок. А коли було побудоване приміщення сільської ради, приміщення бібліотеки було відремонтовано.

З кожним роком зростав книжковий фонд бібліотеки, збільшувалась кількість читачів, що вимагало другого працівника і тоді прийшла працювати Сахарук Любов Миколаївна. Коли вона перейшла на іншу роботу, в бібліотеку прийшла працювати Прасюк Ольга Гордіївна, яка також працювала до пенсійного віку.

На даний час бібліотека є справжнім вогнищем культури, місцем зустрічі і спілкування, проведення змістовного дозвілля. Очолює її Оксентюк Валентина Адамівна, жителька села Світязь.