Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

«Великий мандрівник з маленького Нанту»

(до 190-річчя від дня народження Жуля Верна)

Жуль Габріель Верн народився 8 лютого 1828 в місті Нант (Франція) в сім’ї адвоката. У 8 років Жуль Верн почав навчання спочатку в семінарії Сен-Станіслав, а потім в Нантському ліцеї, де він отримав класичну освіту, що включала в себе знання грецької та латини, а також риторику, співи та географію. У 1849 році Жуль Верн отримав ступінь ліценціата права, так як батько-адвокат наполягав на отриманні юридичної освіти. Але Жуль Верн не починав адвокатську практику, адже під час навчання почав писати п'єси, оповідання, комедії. Вперше його п’єса була поставлена в 1850 році, а першим надрукованим твором став роман із серії «Незвичайних подорожей» в 1863 році. З тих пір Верн випробував безліч професій, але не переставав писати. 10 січня 1857 року Верн одружився з Онориною де Віане, молодою вдовою з двома дітьми. Він з сім’єю мешкав у великому заміському будинку та іноді плавав на яхті. Перший роман Жуль Верна приніс йому великий успіх. Надихнувшись позитивними відгуками , письменник продовжив створювати пригодницькі романи, просочені науковими чудесами . Верн постійно подорожував: по США, Середземному морю, об’їздив майже всю Європу. За свою біографію Жуль Верн написав 66 романів, безліч повістей, п’єс. Безліч романів Жуль Верна були екранізовані. Серед відомих його творів — «Таємний острів», «П’ятнадцятирічний капітан», «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Діти капітана Гранта», «20000 льє під водою», «Навколо світу за 80 днів» та багато інших. У 1871 році Жуль Верн оселився в Ам’єні, а у 1888 році його обрали радником. У 1886 племінник письменника Гастон, який страждав на параною, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки важке, що письменник не міг рухатися до кінця свого життя. В останні роки життя у Верна виникли проблеми зі слухом, сильний діабет вплинув на зір — Жуль Верн майже нічого не бачив. Помер Жуль Верн 24 березня 1905 року.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/zhyul-vern-biografiya-skorocheno/ Довідник цікавих фактів та корисних знань.

 

Книги Жуля Верна у бібліотеках Шацької ЦБС:

 1. Верн Ж. 20000 льє під водою / Жуль Верн. – Х.: Школа, 2004. – 384 с. (Шацька районна бібліотека для дітей);
 2. Верн Ж. Діти капітана Гранта / Жуль Верн. – Х.: Септіма, 2006. – 752 с. (Грабівська, Підманевська, Мельниківська, Острів´янська, Самійличівська бібліотеки);
 3. Верн Ж. Замок у Карпатах : Пригодницько-фантастична повість / Пер. з фр. М. Шудрі. – К.: Криниця, 2003. 96 с. (Пулемецька, Пульмівська, Шацька районна бібліотеки);
 4. Верн Ж. Навколосвіту за 80 днів / Жуль Верн. – Київ : Країна мрій, 2016. – 272 с. (Мельниківська, Острів´янська бібліотеки);
 5. Верн Ж. Плавучий остров : роман / Жуль Верн. – Петрозаводск : Карелия, 1987. – 318 с. (Підманевська бібліотека);
 6. Верн Ж. П´ятнадцятирічний капітан : роман / Жуль Верн. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан; Київ : Веселка, 2004. – 304 с. (Шацька районна бібліотека, Районна бібліотека для дітей, Кропивнянська, Пулемецька, Голядинська, Пульмівська, Мельниківська, Світязька бібліотеки);
 7. Верн Ж. Река Ориноко / Приключенческий роман. – Тверь : ТОО «Вега», 1993. – 379 с. (Шацька районна бібліотека для дітей та Шацька районна бібліотека);
 8. Верн Ж. Таємничий острів / Жуль Верн; пер. з фр. В. Омельченка; художн. Н. Клочкова. – Київ : Країна мрій, 2014. – 496 с. (Мельниківська бібілотека).

Детальнішу біографію можна знайти на таких веб-сайтах:

 1. Біографія Жуля Верна [Електронний ресурс] : біографія // Моя освіта. – Режим доступу: http://moyaosvita.com.ua/literatura/biografiya-zhyulya-verna/. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 2. Деякі цікаві факти про Жуля Верна [Електронний ресурс] : стаття // Інформаційний портал. – Режим доступу: http://info-mir.com.ua/deyaki-cikavi-fakti-pro-zhyul-verni/ . – Назва з екрану. – Мова: укр.
 3. Жуль Верн [Електронний ресурс] : біографія // УкрЛіб. – Режим доступу: http://www.ukrlib.com.ua/bio-zl/printout.php?id=62. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 4. Жуль Верн [Електронний ресурс] : біографія // Український центр. – Режим доступу: http://www.ukrcenter.com/Література/19134/Жюль-Верн/Біографія/. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 5. Жуль Верн [Електронний ресурс] : біографія // Великі письменники. – Режим доступу: http://bibliograph.com.ua/pisateli/58.htm. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 6.  Жуль Верн [Електронний ресурс] : біографія // Біографії знаменитостей. – Режим доступу: https://biography.com.ua/pismenniki/zhyul-vern.html. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 7. Жуль Верн [Електронний ресурс] : стаття // Вікіпедія вільна енциклопедія. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/ Жуль Верн. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 8. Жуль Верн [Електронний ресурс] : стаття // Острів знань. – Режим доступу: http://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-2850659069F22/list-1709F679F27 . – Назва з екрану. – Мова: укр.
 9. Жуль Верн  біографія [Електронний ресурс] : слайди // SlideShare. – Режим доступу:   https://www.slideshare.net/Taniya976/ss-73632310. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 10. Жуль Верн біографія скорочено [Електронний ресурс] : біографія // Довідник цікавих фактів та корисних знань. – Режим доступу:   http://dovidka.biz.ua/zhyul-vern-biografiya-skorocheno/. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 11. Жуль Верн – біографія фото і відео [Електронний ресурс] : стаття // Світ великих людей. – Режим доступу: http://mykniga.com.ua/biograph/zhul-vern-biografiya-foto-i-video-svit-velikix-lyudej.html. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 12.  Жуль Верн епоха в історії літератури [Електронний ресурс] : стаття // Довідник школяра. – Режим доступу: http://lessons.com.ua/zhul-vern-epoxa-v-istori%D1%97-literaturi/. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 13. Феномен Жуля Верн [Електронний ресурс] : стаття // Нерозгадані таємниці та неймовірні факти. – Режим доступу: http://neimovirniistorii.blogspot.com/2013/10/blog-post_29.html. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 14.  Цікаві факти про французського письменника Жуля Верна [Електронний ресурс] : стаття // Електронна книгарня. – Режим доступу: http://elbook.in.ua/?option=news&item=show&id=15. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 15.  Шидяєва Л. Жуль Верн [Електронний ресурс] : відеоролик // YouTube. – Режим доступу:  https://www.youtube.com/watch?v=wcydMpe_goA. – Назва з екрану. – Мова: укр.

 

****************************************************************************************************************************

Список літератури до 220 річниці від дня народження німецького поета Генріха Гейне

«Книги Генріха Гейне у нашій книгозбірні»

Християн Іоганн Генріх Гейне — знаменитий німецький поет, публіцист і критик. Гейне народився 13 грудня 1797 в Дюссельдорфі в родині єврейського купця. Особистість сформувалася під впливом матері, шанувальниці французького просвітництва та енциклопедистів. Духовному вихованню юнака й розвитку його інтересу до поезії сприяв його дядько, пристрасний бібліофіл, який надав у його розпорядження свою бібліотеку. Закінчивши ліцей, Гейне служив в банкірської конторі, прикажчиком на бакалійному складі, комісіонером. Але служба обтяжувала його, на відміну від поезії. У 1819 р він вступив на юридичний факультет Боннського університету, захоплення філософією і літературою не залишив. Провчившись вельми недовго в університеті, він перебрався до Берліна. З 1821 по 1823 Гейне вчиться в Берлінському університеті, де слухає курс лекцій у Гегеля. У 1821 р вийшов його перший поетичний збірник «Книга пісень», а ще через два роки трагедії «Алманзор», «Ратклиф» і збірник віршів «Ліричне інтермецо». У 1825 р отримав ступінь доктора права в Геттінгенському університеті і … повністю віддався літературній праці. У 1826-1831 рр. Гейне видав прозові «Колійні картини», в яких розповідалося про подорожі по Німеччині. Потім виїхав до Франції і залишився там назавжди як політичний емігрант. Видав кілька книг про сучасне становище в Німеччині, і французького політичного і культурного життя. В кінці 1830-х рр. Гейне став революційним радикалом, перейнявшись соціалістичними ідеями (памфлет «Людвіг Берні», 1840). У 1843-1844 рр. він створив кращі поетичні твори — поеми «Атта Троль» і «Німеччина. Зимова казка ». У них різко висміюється німецьке філістерство, націоналізм, мілітаризм і оспівується молода революційна Німеччина. У цей час Гейне подружився з К. Марксом, які брали участь у публікації його останньої поеми. Через важку хворобу Гейне в другій половині 1840-х рр. відійшов від політики і помітно послабив свою літературну діяльність. Генріх Гейне помер 17 лютого 1856 в Парижі і був похований на кладовищі Монмартр.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/geyne-genrih-biografiya-skorocheno/

 

Книги Генріха Гейне в нашій бібліотеці: 

 1. Гейне Г. Вибрані твори в 4 томах. – К. : Дніпро, 1972. Том 1. Поезії  / Перекл. з нім. Л. Первомайського. 1972. – 432 с.
 2. Гейне Г. Вибрані твори в 4 томах. – К. : Дніпро, 1973. Том 2. Подорожні картини  / Перекл. з нім. Л. Первомайського. 1973. – 448 с.
 3. Гейне Г. Вибрані твори в 4 томах. – К. : Дніпро, 1973. Том 3. Поеми, критика  / Перекл. з нім. В. Коптілова. 1973. – 448 с.
 4. Гейне Г. Сборник  сочинений: в 6-ти томах. – М. : Худ. лит., 1980. Т. 3. Путевые картины / Пер. с нем. , коммент. М. Рудницкого. 1982. – 486 с.
 5. Гейне Г. Сборник  сочинений: в 6-ти томах. – М. : Худ. лит., 1981. Т. 4. Проза 30-х годов  / Пер. с нем. , коммент. А. Дмитриева. 1982. – 590 с.
 6. Гейне Г. Сборник  сочинений: в 6-ти томах. – М. : Худ. лит., 1980-1983. Т. 6. Проза 40-50-х годов; письма  / Худож. И. Крылов.  1982. – 462 с.
 7. Гейне Г. Стихотворения / Пер. сним.,  сост. и примеч.  А. Дмитриева. – М. : Худ. лит., 1985. – 320 с.

А більше про Генріха Гейне можна дізнатися з таких книг та веб-сайтів:

 1. Генріх Гейне // Світова література. 9 клас. Хрестоматія. / Упорядник О. І. Нестерова; науков. ред. Таранік-Ткачук К. В. – Х. : ФОП Співак В. Л., 2013. – С. 385-389.
 2. Генріх Гейне // Світової поезії світ: Програмні твори/ Упоряд., передм. та біогр.. довідки Б. Чайковського. – К. : обереги, 2003. – С. 291-297.
 3. Генріх Гейне // Усі зарубіжні письменники / Упоряд. О. Д. Міхільов та ін.. – Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2007. – С154-159.
 4. Генріх Гейне [Електронний ресурс] : стаття  // Вікіпедія вільна енциклопедія. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Генріх Гейне. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 5. Гейне Генріх [Електронний ресурс] : біографія  // УкрЛіб. – Режим доступу: http://www.ukrlib.com.ua/bio-zl/printout.php?id=21. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 6. Генріх Гейне — німецький поет-романтик [Електронний ресурс] : біографія  // Гіпермаркет знань. – Режим доступу: http://edufuture.biz/index.php?title=Генріх_Гейне_—_німецький_поет-романтик. – Назва з екрану. – Мова: укр.
 7. Життєвий і творчий шлях Г.Гейне [Електронний ресурс] : стаття // Навчальні матеріали онлайн. – Режим доступу: http://pidruchniki.com/13770825/literatura/zhittyeviy_tvorchiy_shlyah_geyne. – Назва з екрану. – Мова: укр.

*************************************************************************************************************************

Бібліодайджест до дня Гідності та Свободи

"Революція гідності. Як це відбувалося"

Цими днями минає чотири роки після другого Майдану в Україні, іменованого Революцією Гідності або Євромайданом. Буремні події, що відбувалися тоді впродовж трьох холодних зимових місяців у центрі столиці, вплинули чи не на кожну людину, яка має відкрите серце. Навіть чотири роки по тому неможливо спокійно переглядати ті відзняті кадри: мирні протести, побиття, стрілянину, смерті, Небесну Сотню, самопожертву, згуртованість, викрадення, вогонь, стійкість. Не одна книга була написана на цю тему. Сотні авторів занурилися у ці події з головою. Були випущені збірки поезій, проза, монографії, спогади, фотоальбоми, збірки статей та ін. Друкувалися книги українською, російською, німецькою, англійською, італійською, польською та французькою мовами.   

Декілька книг присвячених Революції Гідності є і в нашій книгозбірні. Пропонуємо нашим читачам перечитати як це відбувалося в даних книгах:

 1. Базів В. Армагеддон на Майдані : роман-реквієм / Василь Базів. – Київ : Український пріоритет, 2014. – 160 с.
 2. Белімова Т. Київ.ua : роман / Тетяна Белімова. – Харків : Кн. Клуб «Клуб Сімейн. Дозвілля», 2013. – 256 с.
 3. Горовий Р. Ген воїна : повісті, оповідання / Руслан Горовий. – Львів : Кальварія, 2014. – 160 с.
 4. Дашвар Л. Покров / Люко Дашвар. - Харків : Кн. Клуб «Клуб Сімейн. Дозвілля», 2016. – 384 с.
 5. Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв / упорядн. М. Семенченко. – Київ : Українська прес-група, 2016. – 296 с.
 6. Капранови Б. Забудь - річка : роман / Брати Капранови. – Київ : Нора - Друк, 2016. – 544 с.
 7. Матіос М. Приватний щоденник. Майдан. Війна / Марія Матіос. – Львів : Піраміда, 2015. – 356 с.
 8. Палій О. 25 років перемог України / Олександр Палій. – Київ : К.І.С., 2016. – 120 с.
 9. Рудневич М. Я з Небесної Сотні : повість / Марко Рудневич. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 182 с.
 10. Стражний О. Менталітет Майдану : Хроніка подій – свідчення очевидців : нове вид. / Олександр Стражний. – Київ : Дніпро, 2016. – 192 с.
 11. Ткаченко Г. Спалені мрії : роман / Ганна Ткаченко. - Харків : Кн. Клуб «Клуб Сімейн. Дозвілля», 2016. – 320 с.