Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пункт вільного доступу до Інтернету

Пункт  вільного доступу до мережі Інтернет створено за  проектом  «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми  «Бібліоміст».
 
Головна мета  Пункту - надання користувачам бібліотеки безкоштовного та безперешкодного доступу до ресурсів мережі  Інтернет для отримання актуальної інформації, а також створення та впровадження  нових бібліотечних послуг для задоволення потреб конкретних груп населення.
 
Послуги Пункту вільного доступу:
  • зв'язок по Скайпу, спілкування у соціальних мережах;
  • доступ до інформаційних джерел для студентів ШЛК та учнів ЗОШ;
  • пошук роботи онлайн;
  • розвиток бізнесу через Інтернет;
  • надання консультаційної допомоги при роботі з комп'ютером;
  • розвиток "зеленого туризму", реклама на відповідних сайтах;
  • сканування, запис інформації на носії;
  • роздрук, ксерокопіювання тексту (послуга платна).

Україна відзначає Всесвітній день

безпеки в Інтернеті.

У другий вівторок лютого міжнародна громадськість відзначає Всесвітній день безпеки в Інтернеті. Тема ця, безперечно, дуже актуальна. З одного боку Інтернет дає змогу стрімко розширити рамки розвитку особистості, досягати успіхів в будь-якій сфері, а також самому створити свій «віртуальний образ». А з іншого ― багато хто зловживає вільністю Інтернету і старається обманути співрозмовника, заволодіти різною особистою інформацією чи й коштами. Крім того, в світовій мережі є велика кількість непристойної та аморальної інформації, яка може негативно впливати на несформовану психіку дитини.

Всесвітній день безпеки в Інтернеті в 2004 році започаткувала Європейська комісія задля того, щоб об’єднати зусилля зацікавлених державних, суспільних та приватних організацій для збільшення рівня знань про безпечне і відповідальне використання Інтернет - технологій.

Відзначають Всесвітній день безпеки в Інтернеті й в Україні.

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. У зв’язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки ?

Часто діти залишаються незахищеними перед відкритістю інформації в Інтернеті, тому дорослим треба знати, що в мережі на дитину чекають такі ризики:

·      «дорослий» контент:  азартні ігри, реклама тютюну та алкоголю;

·      незаконний контент: порнографія»;

·      он-лайн насильство: заклики до асоціальної поведінки, жорстокості, насильства, суїцидальної  поведінки, сексуальної експлуатації тощо;

·      розголошення приватної інформації, що може бути використана проти дітей та їхніх родин;

·      контент, що може задати фінансових збитків ― короткі номери й платні сервіси, що тарифікуються окремо, різного роду лотереї тощо;

·      Інтернет - залежність.

Як захистити дитину під час перебування її в мережі? Створіть  безпечну зону та контролюйте дотримання дитиною меж цієї зони.

Постарайтеся разом з дитиною, знайти корисні, цікаві й безпечні сайти, які вона переважно буде відвідувати надалі. Періодично відвідуйте їх разом. Крім того, корисно встановити програму ― фільтр. За допомогою програм фільтрації можна встановити обмеження веб-сайтів на основі змісту. Це означає, що встановивши й налаштувавши таку програму, ви можете заблокувати для дитини доступ до сайтів, які містять матеріали, визначені як небезпечні.

Будь-який винахід людства можна використовувати як на шкоду, так і на благо. Отже й Інтернет ― це не тільки моральна вільність та інформаційна не контрольованість, а й сховище безцінного запасу різноманітних знань. Тому дитині важливо показати саме цікавий та інформативний Інтернет, відкрити той безмежний світ знань, який їй так може допомогти у саморозвитку й самореалізації. Завдання ж дорослого ― бути дитині справжнім другом і скеровувати дитину в обширах нових інформаційних технологій.


«Нові бібліотечні послуги»

Участь Шацької публічної бібліотеки у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету»  в рамках програми «Бібліоміст» дало можливість модернізувати матеріально-технічну базу книгозбірні. Завдяки Програмі в бібліотеці діє Пункт вільного доступу до мережі Інтернет, де жителі місцевої громади мають змогу отримувати більш повну інформацію про діяльність органів влади. Студентам коледжу, старшокласникам ЗОШ відкрито доступ до необмеженої кількості інформаційних джерел. Обдарована молодь  має можливість спілкуватися з подібними собі, самореалізуватись, розміщувати в мережі власні творчі роботи, фото, інші матеріали, інформувати про значні події свого життя в блогах та форумах, брати участь у квестах, конкурсах, творчих змаганнях тощо.

Для молоді також стало проблемою знайти роботу після закінчення навчальних закладів, звільнення з армії, відсутність робочих місць та вакантних посад, особливо у сільській місцевості, високі вимоги роботодавців. Наявність Інтернету відкрило для них  доступ до сайтів з вакансіями, пропозиціями на ринку праці.

Особливо важко працевлаштуватися людям з обмеженими фізичними можливостями, котрі бажають бути потрібними та корисними. Бібліотека з підключенням до Інтернету зможе допомогти  інвалідам у подоланні перешкод в отриманні роботи, що відповідає їх кваліфікації, вмінням та інтересам.

Членам місцевої громади постійно необхідна правова  інформація . Не знаючи своїх елементарних прав, громадяни не використовують законодавчі норми для захисту власних інтересів. Вільний доступ до пошукових сайтів дозволяє користувачам бібліотеки краще орієнтуватись в правовому полі, отримати правову інформацію он-лайн.

Скориставшись послугами  Пункту вільного доступу до Інтернету житель селища мав змогу провести заміну легкового автомобіля, учень Шацької ЗОШ придбав ноутбук, бухгалтер однієї із установ подав електронну податкову звітність, дистриб’ютори із Луцька, Ратно і підприємці із Білорусії під час відпочинку на Шацьких озерах проводили замовлення товарів, випускники Шацької ЗОШ зареєструвались до пробного незалежного оцінювання і ін..

Завдяки співпраці бібліотеки з Територіальним центром  соціального обслуговування громадяни похилого віку мали можливість навчитися основам комп’ютерної грамотності, спілкуванню з близькими в скайпі та електронній пошті.

Протягом терміну дії Пункту збільшилась кількість користувачів і відвідування бібліотеки.


«Новітні технології в дитячій бібліотеці»

Шацька бібліотека  для дітей є центром культури, освіти, дозвілля селища. Кожен з користувачів бібліотеки має свої інтереси, вподобання, захоплення. Завідувач бібліотеки уміло поєднує організацію дозвілля користувачів з виховною роботою серед них.

Майбутнє сучасної дитини – це світ інформаційного суспільства. Завдяки програмі Бібліоміст в Шацькій бібліотеці для дітей діє Пункт вільного доступу до Інтернету, який надає користувачам бібліотеки такі послуги: навчання роботи на комп’ютерній техніці, спілкування з ровесниками, пошук інформації про інновації в мистецтві, музиці на різних пошукових сайтах, розміщення на відповідних сайтах творчих робіт дітей, допомога членам клубу «Ромашка» в пошуку інформації з питань екології, охорони навколишнього середовища і проведення масових заходів природничо-пізнавального характеру, пошук інформації для школярів про здоровий спосіб життя, профілактика  шкідливих звичок, задоволення потреб дошкільнят у проведенні свого вільного часу.

Шкільна програма кожного року оновлюється, а дитяча бібліотека не в змозі придбати необхідну літературу. Саме тому ресурси Інтернету стали в пригоді школярам: написання рефератів, створення презентацій, вивченню англійської мови, читання книг в он-лайні, пошук додаткової  інформації  у виконанні домашніх завдань . А ще до вподоби нашим користувачам звісно ж  ігри, спілкування, соціальні мережі …

Проведення масових заходів стали більш пізнавальними і змістовними. Так бібліотекарі підготували і провели презентацію для всіх, хто цікавиться природою рідного краю: віртуальну виставку «Щедрий голос природи змалку слухаю я», віртуальну мандрівку «Сторінками Червоної книги України»;  музичну хвилинку «Впізнай по звуку», відео - презентацію «Рідна мова чиста, як роса», відео-перегляд «Ви маєте право на життя», мультимедійну подорож «Запрошуємо в казковий світ» та інші.

Завдяки відкриттю Пункту вільного доступу до Інтернету збільшилось відвідування користувачів та залучення нових читачів .

Старші користувачі дитячої бібліотеки отримали навички роботи за комп’ютером і успішно почали спілкуватися по скайпу з рідними за кордоном.

Учениці 11-А класу Шацької ЗОШ I-III ст. зареєструвалися для проходження ЗНО 2014 р. і отримали Сертифікати Львівського регіонального центру оцінювання. Користувач с. Ростань з дружиною через Інтернет-магазин побутової техніки «Фокстрот» замовили собі необхідні електротовари. В бібліотеці проконсультували та навчили користуватися інтернетом більше 20 користувачів-дітей молодших класів протягом 2014 року.  Користувач смт. Шацьк через Інтернет-магазин «Розетка» замовив і придбав Планшет.

Бібліотека, як сучасний інформаційний центр, обслуговує читачів на основі комп’ютерних технологій, а як центр виховання культури залишається надійним засобом підготовки юного покоління до життя в інформаційному суспільстві.


«Через бібліотеку – у світ інформації»

Бібліотека села Мельники за час дії проекту “Бібліоміст” стала не лише осередком збереження книжок та періодичних видань, а стала інформаційним центром.

Користувачі бібліотеки скориставшись пунктом вільного та безкоштовного доступу до мережі Інтернет змогли: учні школи знаходити інформацію для написання рефератів та для виконання домашніх завдань, а також спілкування з однолітками в соціальних мережах, двоє громадян працевлаштуватися, житель села зміг знайти поховання свого брата на території РФ, власниця дачного будиночку зі Львівщини  на березі озера Пісочне скористалася послугою з надання реклами об’єктів відпочинку. Туристи влітку звертаються за послугою спілкування по скайпу з рідними за межами України та питаннях бізнесу.

Місцевий бард Володимир Ващук за допомогою Інтернету розміщував свої роботи та шукав інформацію для нових творчих робіт та участі у конкурсах і фестивалях. Голова виборчої комісії під час виборчої компанії в режимі он-лайн проводила навчання з членами комісії. Також користувачі бібліотеки через послугу мережі Інтернет часто замовляють товари через Інтернет-магазини та проводять оплату.

Тож сільська бібліотека дійсно стала культурно-дозвіллєвим, інформаційним центром села і запрошує нових жителів та туристів скористатися безкоштовними послугами мережі Інтернет.


«БІБЛІОТЕКА + КОМП'ЮТЕР»

Бібліотека - одна з найважливіших ланок людської цивілізації. Щоб відповідати цьому високому призначенню, треба завжди бути на рівні часу. Тому життя з кожним днем вимагає нових ідей, знань, поглядів для реалізації основного. завдання: збирання та зберігання джерел інформації, надання читачам швидкого, вільного доступу до знань та інформації в усіх формах.

Світ швидко змінюється, а разом із ним змінюємося ми. Головним завданням Пульмівської бібліотеки є бібліотечно-інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу шляхом якісного і оперативного обслуговування всіх категорій користувачів. А цього не можливо досягти без комп'ютеризації, без поєднання традиційних і електронних ресурсів. Завдяки програмі «Бібліоміст» у Пульмівській бібліотеці продовжує діяти пункт вільного безкоштовного доступу до мережі ІНТЕРНЕТ. Відвідувачі бібліотеки мають багато можливостей: пройти курс комп'ютерної грамотності та покращити роботу з необхідними програмами та Інтернетом; телефонувати рідним і друзям по «Скайпу»; ділитися фото, музикою, відео з друзями у соціальних мережах; отримувати правову консультацію; доступ студентів вищих навчальних закладів до інформації про вакансії на ринку праці, розсилання резюме до потенційних роботодавців; допомога безробітним у пошуку вакансій на ринку праці; влаштувати собі цікавий відпочинок та екскурсії; купівля та продаж через Інтернет; виконання домашнього завдання і творчі проекти; вивчати іноземну мову або перекладати текст; читати новини свого регіону, країни, світу; знайомитися з інформацією органів влади та інші.

Відвідавши нашу бібліотеку, кожен з вас зможе більш повно задовольнити свої інформаційні потреби та доступ до інформаційних ресурсів. І тоді ще більше наповниться конкретним змістом визначення: «Ми працюємо для вас і разом із вами на ваш успіх».