Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Віртуальні виставки

його душа світилася зорею

Неординарною й пристрасною, вогневою і ліричною ввійшла поезія Василя Симоненка в нашу літературу. Адже витоки її йдуть із глибин народного життя, вона є часткою нашого буття, часткою повітря, яким ми дихаємо, нашими помислами й чарами, якими ми живемо. В.Симоненко став сурмачем післявоєнного покоління, того, що дітьми вийшло з заграв страхітливої війни. Зболений ранніми болями, одержимий жагою любові до матері Вітчизни, він розкрив свої почуття в слові пекучому й шаленому.

Він був справжнім патріотом своєї Вітчизни, він кохався в її природі, він милувався її людьми. Василь Симоненко залишився у пам’яті вдячних українців вірним сином своєї землі та своєї матері. І летять до нас через роки та десятиріччя його "лебеді материнства", несучи на своїх крилах "материнську добру ласку", зачаровуючи казками з "сивими очима" та сиплючи уночі сургучевими зорями...

Симоненко В. Лебеди материнства: Стихи, Поэма, Сказки / В.Симоненко.– М.: Советский писатель, 1985. – 176 с.
В книге «Лебеди материнства» собрано лучшее из наследия поэта. В.Симоненко стремился художественно осмыслить явления жизни, моральные ценности человечества. Его философская лирика образно утверждает красоту любви к людям.
Симоненко В. У твоєму імені живу: Поезії, оповід., щоденник, зап., листи / В.Симоненко.– К.: Веселка, 2003. – 382 с.: іл.
Книга видатного поета-шістдесятника містить не тільки хрестоматійні твори, а й низку таких, що не друкувалися десятиліттями. Здобутком широкого загалу читачів стануть поезії, оповідання, щоденникові записи, добірка листів, біографічні матеріали.
Симоненко В. Ти знаєш, що ти – людина: Вірші, сонети, поеми, казки, байки / В.Симоненко.– К.: Наук.думка, 2005. – 296 с. – (Б-ка школяра).
До книги увійшло багато поезій, які з тих чи інших причин раніше не публікувалися. Упорядник відшукав і включив до збірки навіть ті твори, що були написані поетом на замовлення редакцій газет та журналів і носили певне політичне забарвлення, як того вимагала тодішня номенклатурна ідеологія, і як сам поет часто підписував псевдонімами.
Симоненко В. Цар Плаксій та Лоскотон: [Для мол. та серед. шк. віку] / В.Симоненко.- К.: Школа, 2007. - 176 с.
До збірки творів увійшли казки, вірші, сонети, поеми, байки талановитого українського поета Василя Симоненка. Видання стане в пригоді учителям та учням - до нього вміщені твори, рекомендовані за шкільною програмою з української літератури, - а також прислужиться тим, хто глибше і досконаліше хоче пізнати творчість поета.
Поезія.: Ліна Костенко. Олександр Олесь. Василь Симоненко. Василь Стус.– К.: Наук. думка, 2002. – 272 с.
До книги увійшли поетичні твори видатних поетів україни, які рекомендовані шкільною Програмою з української літератури.
Симоненко В. Вибране / В.Симоненко. - К.:Школа, 2008. - 253 с.: іл.
Окрім творів Василя Симоненка, які вивчаються за шкільною програмою, а також рекомендовані для позакласного читання, до хрестоматії увійшли навчально-методичні матеріали на допомогу вчителеві та учню: літературознавчі коментарі до біографії письменника, орієнтовні теми творів, рефератів та усних доповідей, тезові плани до них, список рекомендованої літератури.
Симоненко В. Твори у 2-х т. [Текст] / Василь Андрійович Симоненко. - Черкаси : Брама-Україна. Т. 1 : Поезії, проза. - 2004. - 424 с.
Перший том творів В. Симоненка складає вимогливо відібрані упорядниками, випробувані часом і прихильністю шанувальників, твори, що знайшли свого читача як серед науковців, колег по перу, так і серед широкого читацького загалу. Взято до уваги прижиттєві публікації та видання, звірено деякі тексти з оригіналами, залучено нові вірші, що збереглися в записах колег і друзів поета. Видання розраховане на широке читацьке коло, в першу чергу — школярів, студентів, вчителів української літератури, викладачів вузів.
Симоненко В. Твори у 2-х т. [Текст] / Василь Андрійович Симоненко. - Черкаси : Брама-Україна. Т. 2 : Статті, рецензії, нариси, виступи, листи, автографи, документи. - 2004. - 320 с.
До цієї книги ввійшли статті, кореспонденції, нариси, рецензії та інші публікації відомого українського поета і журналіста Василя Андрійовича Симоненка (1935 —1963), написані у 1957 —1963 роках. Вони дають можливість читачам краще представити собі Василя Симоненка як журналіста, як особистість з притаманними йому громадянськими і духовними ідеалами, а також є своєрідними документами про різні сторони тієї дійсності, в якій жив і творив автор. Деякі статті він підписував В. Левада, В. Щербань. Велику пошукову роботу з підготовки матеріалів, які увійшли до книги, провели спільно з журналістами працівники Державного архіву Черкаської області — Т.А. Клименко (керівник групи), СІ. Кривенко, І.М. Безпальченко, С.І. Кононенко, Л.С. Ромодан, Н.В. Тканко, науковець обласного краєзнавчого музею О.С. Мазуренко, багаторічний дослідник творчості поета-публіциста Ю.В. Смолянський. Частина цих газетних публікацій (вірші, новели, рецензії на літературні доробки письменників) — вміщені в першому томі. Це видання є своєрідною даниною пам'яті Василя Симоненка, розраховане на працівників засобів масової інформації, авторський актив, на всіх, хто прилучається до української національної журналістики.
Косів М. Поезія Василя Симоненка як символ епохи шістдесятництва [До 80-ліття від дня народження поета] / М.Косів // Літературна Україна-2015.-1-8 січ.-с.6-7.

Запрошуємо всіх зацікавлених читачів завітати до нашої бібліотеки для ближчого знайомства з творчими надбаннями Василя Симоненка.

Категорія: Віртуальні виставки | Додав: ЦБС (09-02-2015)
Переглядів: 952 | Теги: книжкова, виставка, Симоненко, Василь Симоненко, 80 років, віртуальна виставка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: