Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Віртуальні виставки

«ЕНЕРГЕТИКА ПОЕТИЧНОГО СЛОВА ЙОСИПА СТРОЦЮКА»

17 липня День народження відзначає Йосип Струцюк, український письменник-"шістдесятник".  Автор понад 60 поетичних, прозових та драматичних книжок. Твори Йосипа Струцюка перекладалися польською, білоруською, російською мовами. Заслужений діяч мистецтв України, лауреат кількох міжнародних і всеукраїнських літературних премій. В пісенному жанрі співпрацював з відомими композиторами.

За сценаріями і режисурою Йосипа Струцюка створено до десятка кінофільмів. Ряд кінострічок були відзначені на республіканських, всесоюзних і міжнародних кіноконкурсах.  

Струцюк Й. Г. Віть розчахнутої блискавки / Йосип Струцюк. – Луцьк: Волинська обл. друкарня, 2002. – 198 с.

До нової книги поетичної збірки увійшли вірші, написані в основному з середини грудня 2001 року по червень 2002 року. Це майже все, чим автор жив у той час і зараз сподівається на прихильне ставлення до запропонованого доробку як серед шанувальників традиційного письма в літературі, так і серед любителів модерних стилів.

Струцюк Й.Г. Десятий день тижня: Поезії / Йосип Струцюк. - Луцьк: ПВД «Твердиня», 2006. – 80 с.

Рано чи пізно усі справжні поети стають статечними східними мудрецями. Адже Гринвіч – то така незбагненно-неосяжна умовність, яка вчора могла бути за обрієм попереду, сьогодні – проходити крізь нас, а завтра – лишитися далеко позаду. А зрештою, стосовно заходу ми завжди на сході. І в гармонії завжди з ним – як «ін» і «янь». Відвічна філософія переселення душ… поетів. Сумніваєтеся бодай на йоту – тоді ця книга саме для вас.

Струцюк Й. Г. Круцю, крулю журавлі ..: Роман /  Йосип Струцюк. -  Луцьк.: ВОРВП «Надстир’я», 1996. - 255 с.

Це новий гостросюжетний твір Йосипа Струцюка з воєнного і повоєнного життя волинського села: шкільне навчання і боротьба за виживання, складні інтимні взаємини персонажів на тлі здеградованого суспільства, де відчутні ознаки краху тоталітарної системи.

Струцюк Й.Г. Коливо: белетристика і публіцистика / Йосип Струцюк. - Луцьк: ПВД «Твердиня», 2015. – 444 с.

Жахіття голодомору 1932-1933 років, трагізм і боротьба післявоєнного десятиліття, вибух у серці України атомного монстра, хмара до якого кинула смертельну тінь не тільки людські долі, а усе довколишнє, що здатне рости й розмножуватися. І нарешті непрості картини сьогочасної посткомуністичної нашої реальності.

Струцюк Й. Г. На березі крутіжу: Зб. прозових  творів / Йосип Струцюк. - Луцьк: Вежа – Друк, 2016. – 388 с.

Це нова прозова книжка відомого українського письменника Йосипа Струцюка. Колоритні характери, тонке відчуття психології героїв, соковита та яскрава народна мова, любов до рідної землі – характерні особливості прози відірваного від буденної суєти й галасливих тусовок волинського автора.

Струцюк Й.Г. Од Гучви до Стоходу: Дилогія / Йосип Струцюк. – Луцьк: Волинська книга, 2007. - 332 с.

Дилогія «Од Гучви до Сходу» - це яскраві сторінки літопису найзахідніших кресів української землі (Холмщина, Волинь). В них час наче спресований, історичні нурти високим і правдивим художнім словом відтворюють такі драми, котрі, здається, не вмістилися б і в десятки наймасштабніших прозових полотен.

Струцюк Й. Г. Потойбіч тиші: поезії / Йосип Струцюк. – Волинське обл. редакційно – видавниче підприємство «Надстир’я», 1996. - 243 с.

До нової книжки увійшли як нові, так і давно написані, але не публіковані в минулому твори. В них біль за долю рідної землі, строфи, пройняті пафосом історичного державотворення, щемливі ліричні ноти, котрі, можливо, вперше представлені автором в такому обсязі.

Струцюк Й. Г. Події – в анфас, а постаті профіль: Есеї, статті , рецензії, кіносценарії, радіоп’єси публіцистика / Йосип Струцюк. - Луцьк: ПВД «Твердиня», 2011. – 326 с.

До збірки увійшли матеріали, корті друкувалися ще пресі радянського періоду, коли автор працював у музеї-садибі Лесі Українки в с. Колодяжному, у Волинському краєзнавчому музеї, Волинському обласному будинку народної творчості та в районних і обласних газетах.

Струцюк Й. Г. Роман і Романовичі / Йосип Струцюк. – Луцьк: Волинська обл. друкарня, 2002. - 160 с.

До цієї книжки увійшли драматичні поеми, в часовому вимірі вілла лені ві нас. Допитливий читач перегорне для себе маловідомі сторінки нашої трагічної і водночас славної історії. Власне тієї історії, від якої нас ще недавно хотіли відмежувати чужоземні асимілятори і поневолювачі.

Струцюк Й. Г. Свідчимо перед Богом...: Драматичні поем / Йосип Струцюк. - Луцьк: Видавництво «Волинська обл. друкарня», 2003. – 192 с.

Книга стане у добрій нагоді професіональним й аматорським колективам, усім, хто усвідомлює власну причетність до українського народу, намагається виявити в учора причинно-наслідкові зв’язки, що в значній мірі зумовлюють драматичні перипетії сьогодення.

Струцюк Й. Г. Смерть Хмельницького : Драматична поема / Йосип Струцюк. – Луцьк: «Надстир’я», 1994. - 44с.

У новій п’єсі відомого літератора йдеться про трагічні події Переяславської ради 1654 року. Розрахована на аматорські і професійні театри та загал читачів.

Струцюк Й. Г. Сповідь із зеленим натяком : Повісті, оповідання, новели [текст] / Йосип Струцюк. – Луцьк: ПДВ «Твердиня», 2012. – 468 с.

У цій книжці поміщено як ранні, так і недавно створені речі. Отже, вибагливий читач має змогу простежити за творчим процесом вдумливого й чесного ратая на розлогому перелозі української прози.

Струцюк Й. Г. Усе не так просто /  Йосип Струцюк. - Луцьк: ВМА «Терен», 2010. – 272 с.

Відомий Майстер Слова Роман Федорів ще в середині 70-х років минулого сторіччя писав: «Проза Йосипа Струцюка цікава як і поезія. Опріч того, вона чесна, правдива, безкомпромісна». Чи так воно – маємо можливість переконатися,  познайомившись із новими повістями, оповіданнями й есе ями волинського письменника, які ввійшли до цієї книжки.

Струцюк Й. Г. Фарватер : Вибрані поезії у двох томах. Том 1  / Йосип Струцюк . – Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2009. – 556 с.

До поетичного двокнижжя «Фарватер» увійшли вибрані твори відомого українського письменника Йосипа Струцюка. У них чітко простежується безкомпромісна позиція автора в непрості часи світського колоніального режиму. Сподіваємося, що читач відкриє для себе неординарного митця, котрий не цурається найкращих засобів як традиційного, так і модерного вираження.

Струцюк Й. Г. Фарватер : Вибрані поезії у двох томах. Том 2 / Йосип Струцюк. – Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2009. – 540 с.

До поетичного двокнижжя «Фарватер» увійшли вибрані твори відомого українського письменника Йосипа Струцюка. У них чітко простежується безкомпромісна позиція автора в непрості часи світського колоніального режиму. Сподіваємося, що читач відкриє для себе неординарного митця, котрий не цурається найкращих засобів як традиційного, так і модерного вираження.

Струцюк Й. Г. Цвіт дикої шандри : Повісті, оповідання / Йосип Струцюк. - Луцьк: ПВД «Твердиня», 2008. – 164 с.

Часовий обшир цієї збірки досить значний – від післявоєнних років до сьогодення. Галерея персонажів напрочуд строката: переселенці з Холмщини, українські повстанці, енкаведисти, персональний пенсіонер, бізнесмен, Калсон-Карлсон… Читач час має вирішити, чого більше: любові чи ненависті, сексу чи кохання, скорботи чи гніву, іронії чи сарказму? І в яких пропорціях?

Струцюк Й. Г. Чорний припис: Роман, повісті /  Йосип Струцюк. - Луцьк: ВМА «Терен», 2009. – 444 с.

До цієї книжки увійшли нові повісті й романи відомого українського письменника Йосипа Струцюка. Темі колективізації і жахливим картинам голодомору (1932-1933 років) на тлі вседозволеності й розпусти комсомольського активу – рушійної сили тоталітарного режиму.

 

Категорія: Віртуальні виставки | Додав: ЦБС (11-07-2019)
Переглядів: 577 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: