Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Літературно-мистецькі заходи РДБ

«ВІН – ЦЕ І Є ОКЕАН»

11 червня минає 110 років від дня народження французького океанографа, режисера, винахідника і автора багатьох книг Жака-Іва Кусто. Завдяки йому людство відкрило для себе досі невідомий підводний світ. У серії чудових фільмів про підводне царство Жак-Ів Кусто підняв завісу морських таємниць і загадок затонулих кораблів, познайомив глядачів з унікальними представниками підводної флори і фауни, навчив бачити прекрасне в тих куточках світового океану, де, здавалося немає і не може бути нічого цікавого. 

  Жак-Ів Кусто народився 11 червня 1910 року в французькому містечку Сент-Андре-де-Кюбзак у сім’ї Даніеля і Елізабет Кусто. Даніель Кусто був юристом і сім’я багато подорожувала. Тож Жак-Ів став цікавитися морем в ранньому віці і полюбив його на все життя. У 20 років Кусто закінчив морську школу і в 1930 році вступив у військово-морську академію. Група, в якій він навчався, першою пішла в кругосвітнє плавання на кораблі «Жанна д’Арк». У 1937 році Кусто знайомиться з морським офіцером Філіпом Тайє, безнадійно і щиро закоханим в море. Саме ця людина змогла привити Кусто пристрасть до занурення. З їх знайомства і починається підводна епопея Жака-Іва Кусто. Він разом з Філіпом Тайє і Фредеріком Дюма присвячують своє життя дослідженням моря. Але для більш ретельного і детального вивчення морських глибин їм був необхідний апарат, що дозволяє перебувати під водою тривалий час. І в 1943 році такий апарат був винайдений. Його творцями стали Жак-Ів Кусто та інженер Еміль Ган’ян. У 1942 році Жак Ів Кусто створив свою першу компанію з виробництва фільмів «Студія наукових фільмів Кусто», перед тим як організувати «Об’єднані акули», яка пізніше випустила значну частину знятих їм кінострічок. Можна з повною впевненістю сказати, що саме в цей час почалася «Одіссея» капітана Кусто. З початку 1950-х років Кусто вів океанографічні дослідження за допомогою судна «Каліпсо», де було обладнано мобільну лабораторію для проведення досліджень у відкритому океані і підводних зйомок. На цьому судні Кусто здійснив не одну кругосвітню подорож і зробив величезну кількість фото і відео репортажів. Перше визнання прийшло до Кусто з виданням  у 1953 році книги «В світі безмовності». Книга була  написана у співавторстві з Фредеріком Дюма. А світове визнання та слава обвалилась на Кусто у 1956 році після отримання премії «Оскар» і «Золотої пальмової гілки» за фільм, знятий за мотивами книги. У 1957 Кусто був призначений директором Океанографічного музею Монако. У 1973 він заснував некомерційну екологічну організацію «Суспільство Кусто» з охорони морського середовища. Суспільство Кусто і його французький партнер «Команда Кусто», заснований Жаком-Івом Кусто, діють і сьогодні.

Відкриття та винаходи Кусто.

Кусто почав занурюватися в воду, використовуючи маску, трубку і ласти, разом з Фредеріком Дюма та Філіппом Тайє в 1938 році.

У 1943 році він випробує перший прототип акваланга, розроблений ним спільно з Емілем Ганьяном. Це вперше дозволило проводити тривалі підводні дослідження, що в значній мірі сприяло поліпшенню сучасних знань про підводний світ.

Кусто став творцем водонепроникних камер і освітлювальних приладів, а також винайшов першу підводну телевізійну систему.

Кусто любив називати себе «океанографічним техніком». Він був, насправді, видатним педагогом і любителем природи. Його праця для багатьох людей відкрила «блакитний континент».

До вашої уваги твори, автором яких є Жак-Ів Кусто:

 

Категорія: Літературно-мистецькі заходи РДБ | Додав: ЦБС (11-06-2020)
Переглядів: 296 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: