Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Літературно-мистецькі заходи РДБ

ОНЛАЙН РАНДЕВУ «А ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?»

Привіт друзі! Скільки ви готові віддати за книгу? Кілька десятків гривень? А якщо книга красива, історично важлива й рідкісна, та до того ж з кожним роком тільки набирає ціну? Швидше за все, за таку не шкода викласти всі вільні кошти. Представляємо перелік найдорожчих книг світу.

Найдорожчі книги

Найдорожчою книгою, що належить державі, вважають унікальний «Апокаліпсис», виданий французом Жозефом Форе. Вона оцінена в 100 млн старих франків, виставлена в музеї сучасного мистецтва в Парижі.

«Єдині та найглибші секрети медичного мистецтва» - таку назву мала книга, знайдена запечатаною серед речей прославленого голландського доктора Германа Бурхаве після його смерті у 1738 р. Книга була продана з аукціону за 10 000 доларів золотом. Після того як печатка була розкрита, виявилося, що сторінки її були чистими. Тільки на титульному аркуші було написано: «Тримай голову в холоді, ноги в теплі, і ти зробиш бідняком кращого лікаря».

Найдорожчою книгою, що знаходиться в приватних руках,є так званий «Лестерський кодекс». Інша її назва – «Трактат про воду,землю і небесні тіла», створений Леонардо да Вінчі. У 1994 р. її купив за 24 млн доларів знаменитий засновник компанії "Microsoft" Білл Гейтс. Книга являє собою збірник думок, знахідок і висновків Леонардо да Вінчі на різні теми. Сама книга - це всього 18 пергаментних сторінок, скріплених між собою, причому прочитати таку книгу можна тільки за допомогою дзеркала.

Біблія Гутенберга. Всього вийшло рівно 180 примірників.  Гутенберг надрукував 45 Біблій на пергаменті, а решта на італійському папері, які були оформлені водяними знаками і всі вирізнялися своєю неперевершеністю. А до наших днів таких у повному змісті дійшло всього 21 примірник. І експерти просять за книгу досить багато – близько 25-35 мільйонів доларів.

Не менш цінним є рукописне видання Євангелія, створене у 1188 році на замовлення герцога Саксонії і Баварії Генріха Лева. До книги включено чотири Євангелія обсягом в 226 сторінок і 50 ілюстрацій. Після смерті герцога книга довго вважалась загубленою,але була знайденою в 1861 році. В ході аукціону Сотбіс “Євангеліє Генріха Лева” продали майже за $12,5 млн. Нині манускрипт зберігається у бібліотеці імені герцога Августа у Німеччині.

«Птахи Америки» – книга Джона Джеймса Одюбона також увійшла до списку коштовних видань. Вона містить наукові описи та ілюстрації птахів Північної Америки. Книга знаменита історією свого створення. Одюбон малював птахів в реальному розмірі, відстежуючи їх і роблячи з них опудала. Перше видання з’явилося в 1827 році, всього вийшло близько двохсот екземплярів заввишки у 127 сантиметрів. У березні двотисячного року один з останніх збережених примірників пішов з молотка майже за $9 млн.

Кентерберійські оповідання” Джеффрі Чосера були продані в 1998 році на аукціоні Christie’s.  За один з дванадцяти збережених примірників заплатили 7,5 млн доларів. Книга надрукована в 1477 році в друкарні Вільяма Кекстона, англійського першодрукаря. Головний твір Чосера являє собою збірник з 22 віршованих і двох прозаїчних новел, об'єднаних однією темою: історії паломників, що прямують на поклоніння мощам святого Томаса Беккета.

Першу збірку творів Вільяма Шекспіра у 2001-му оцінили у 5,6 млн доларів. Видання побачило світ у 1623 році під заголовком «Містера Вільяма Шекспіра комедії, хроніки та трагедії. Надруковано з точних та справжніх текстів», і до нього увійшли 36 п'єс автора.

Трактат про плодові дерева. Ця книга побачила світ у далекому 1768 році. Це була найбільш успішна робота французького ботаніка  Анрі Луї Дюамель дю Монсо. У виданні зібрано докладний опис 16-ти різних видів фруктів. У 2006 році « Трактат про плодові дерева»  продано з аукціону в Брюсселі.  Власник за нього віддав 4,5 мільйона доларів.

Категорія: Літературно-мистецькі заходи РДБ | Додав: ЦБС (13-07-2020)
Переглядів: 258 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: