Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Літературно-мистецькі заходи РДБ

Мовний калейдоскоп «Краща мова єднання – це українська»

Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Рішенням про впровадження Дня рідної мови ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи, адже близько половин із 6000 розмовних мов світу нині загрожує зникнення. Також організація певна, що це є важливим кроком до визнання необхідності захистити різноманіття культур і зберігати повагу до мови як показника культури.

Понад усе, українська мова – одна із найбільш вокальних та милозвучних у світі, вона є однією із найдавніших на нашому континенті й має чимало говірок.

Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Для ознайомлення про Міжнародний день рідної мови розгорнута книжкова виставка-розповідь «Мова – духовний скарб нації». В бібліотеці для юних користувачів, членів клубу «Ромашка»  було проведено мовний калейдоскоп «Краща мова єднання – це українська».  Бібліотекар презентувала книгу Марії Чумарної «Королівство мови».  Учасники заходу прочитали вірші, казки, розповіді, притчі, прислів’я  про рідну мову, та розгадували загадки, кросворди.

 

Категорія: Літературно-мистецькі заходи РДБ | Додав: ЦБС (22-02-2022)
Переглядів: 149 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: