Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Літературно-мистецькі заходи РДБ

ІСТОРИЧНИЙ РЕЙД «ПРАВОСЛАВНА МОЯ УКРАЇНА»

День Хрещення Київської Русі-України  відзначається в Україні щорічно 28 липня  у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності. Для українців це свято символізує спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави. Це — символ неподільності Українського народу і його єдності навколо ідеї сильної держави і віри. Це символ соборності усіх українців і всіх українських земель навколо рідної столиці — Києва, єдності нашого духовного і державного начала.

На Русі про християнство  було відомо задовго до релігійних реформ Володимира Великого: християнами були Аскольд і Дір. Достовірним є факт хрещення княгині Ольги у 958 р. Але вирішальним для процесу християнізації нашої країни було введення цієї релігії, як державної в 988-990 рр. Історики називають кілька причин, які спонукали князя Володимира Великого хрестити Русь. Головною з них стало бажання київського князя об’єднати слов’янські землі, щоб зміцнити державу. Він розумів, що для цього потрібна єдина релігія. Разом з тим, прийняття християнства, як вчення, як ідеологічної системи, як релігії було закономірним для тогочасного розвитку давньоруського суспільства, підготовленим усім ходом історії та об'єктивними потребами доби. Після офіційного хрещення киян у 988 р. християнство стає державною релігією Київської Русі. Центром суспільного життя стала церква. Вона проповідувала нову ідеологію, прищеплювала нові ціннісні орієнтири, виховувала нову людину. Християнство робило людину носієм нової моралі, заснованої на культурі совісті, яка витікає з євангельських заповідей. Запровадження християнства на Русі сприяло зміцненню державності, поширенню писемності, створенню визначних пам'яток літератури. Під його впливом розвивалися живопис, кам'яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалися і зміцнювалися культурні зв'язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи. Разом з християнством на східнослов'янських землях були запроваджені церковний візантійський календар,а літературною мовою на Русі стала церковнослов'янська мова, створена приблизно за 100 років до прийняття християнства болгарськими просвітителями Кирилом і Мефодієм. Першим же  митрополитом,про якого існує згадка,був грек Теотемпт.  

Цікаві факти про Хрещення Київської Русі

  • Володимир хотів зміцнити територіальну цілісність своєї держави, тому вирішив запровадити єдину релігію.
  • Князь Володимир завжди був жорстоким князем, за вірою – язичником,  любив гучні бенкети, втім, після прийняття християнства, дуже змінився.
  • Святкування Дня Хрещення Русі започаткував президент України Віктор Ющенко у 2008 році на 1020-у річницю.
  • Росія використовує недостовірні дані і пов'язує хрещення з Москвою, хоча святкувати цей день почали лише у 2010 році. З історичних джерел та літописів відомо, що коли 988 року в Києві відбувалося хрещення, то на території сучасної Москви ще не було навіть міста. Лише 1325 року кафедру митрополита перевели в Москву.
  • У час хрещення в державній скарбниці Києва майже не залишилося монет, тому почали виготовляти перші гривні, відлиті з тих, які вже вийшли з обігу. На гривнях був зображений Володимир з надписом "Володимир на престолі".

Категорія: Літературно-мистецькі заходи РДБ | Додав: ЦБС (27-07-2020)
Переглядів: 215 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: