Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Літературно-мистецькі заходи РДБ

ІСТОРИЧНЕ АСОРТІ «МИ – РОДУ КОЗАЦЬКОГО ДІТИ, ЗЕМЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЦВІТ»

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Понад 500 років тому в українських степах за Дніпровськими порогами оселилися перші козаки. Близько трьох століть вони захищали Україну від турків, татар та інших ворогів. Відвага і хоробрість козаків були відомі по всій Європі і чимало славних синів українського народу навіки ввійшли в нашу історію.   Козаки були глибоко віруючими людьми і вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою  та вірили, що  свята Покрова охороняє їх. Тож не випадково 14 жовтня проголошено Днем українського козацтва, а віднедавна ще й Днем захисника України.

Відшуміло козацтво, відійшли в історію його славні походи, але підростають їх гідні нащадки.

Давайте згадаємо, як чотири роки тому в переддень свята до Шацької районної бібліотеки для дітей завітали юні козаки , щоб взяти участь в Козацьких забавах «Ми роду козацького діти, землі української цвіт». Учасники гри показали свою кмітливість, спритність, винахідливість, силу в конкурсах: «Розминка», «Смачна каша», «Як наші козаки до дівчат ставляться», «Зліпи вареника», «Хто кого перетанцює», «Біг у мішках», «Хто сильніший» та інші. За підсумками журі спритнішою виявилась команда «Козаки України».  У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який за рідну землю без роздумів віддасть своє життя. Тож козацького здоров’я всім, процвітання і миру нашій славній Україні.

Відео:

Дітям про козаків

Тінь Сонця - Козаки

 

Категорія: Літературно-мистецькі заходи РДБ | Додав: ЦБС (12-10-2020)
Переглядів: 169 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: