Головна » Статті » Новини ЦРБ |
Указом Президента України від 23 серпня 2019 року «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» 29 серпня – День вшанування пам’яті захисників України. Саме 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці . До Дня пам’яті захисників України Шацька публічна бібліотека презентує віртуальну виставку презентацію книг «Герої не вмирають».
Положій, Є. В. Іловайськ [Текст] : розповіді про справжніх людей. – Харків : Фоліо, 2018. – 378 с. "Іловайськ" - книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в "Іловайському котлі", що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях.
Положій Євген. П’ять секунд, п’ять днів. Роман. — Київ: Нора-друк, 2016. — 176 с. Автор не зупиняється на досягнутому. Новий документальний роман «П’ять секунд, п’ять днів» — це другий том «Іловайську», у якому три основні розділи. У книжці декілька сюжетних ліній і персонажів. Але є один основний герой книжки — це Бойченков. Він же Віталій Бунчиков — боєць батальйону територіальної оборони «Кривбас», саме його реальна історія лягла в основу книги.
Зіненко, Р. Іловайський щоденник [Текст]. – Харків : Фоліо, 2018. – 282 с. Це одна з перших книг про війну на Сході України, що написана безпосереднім учасником цих подій[. «Щоденник» розказує про події боїв за Іловайськ, що розгортались у серпні 2014 року і є частиною Російсько-української війни. Автор в хронологічному порядку викладає свої враження, емоції та перебіг подій, що стались у серпні 2014-го. Найбільшу увагу приділено боям і виходу українських військових з оточення російськими військами та сепаратистами поблизу Іловайська.
Зіненко, Р. А. Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії [Текст], Ч. 1 : 7-24 серпня 2014 року. – Харків : Фоліо, 2019. – 446 с. Метою написання «Хроніки Іловайської трагедії» було прагнення автора зберегти і оприлюднити правдиву картину Іловайської операції в тому вигляді, в якому вона залишилися в пам’яті її учасників. До цього унікального видання увійшли свідоцтва понад півтори сотні бійців і офіцерів, від добровольців до вищого керівництва Сектора «Б», було згадано імена, прізвища та позивні близько семисот бійців добробатів і підрозділів ЗСУ. Окрім того, Романові Зіненку довелося переглянути, перевірити й хронологічно розібрати сотні публікацій, відео- і фотоматеріалів, що стосуються боїв під Іловайськом. З нагоди вшанування Дня пам’яті захисників України в Шацькій публічній бібліотеці та бібліотеках-філіях пройшов цикл заходів.
Михайлишин, Ігор Ярославович. Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону ”Донбас” / Ігор Михайлишин. — Харків : Фоліо, 2020. — 314, [2] с. — (Воєнні щоденники - Своя війна ; за ред. Ю. Бутусова). «Танець смерті» — музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії
В читальному залі бібліотеки представлена книжкова панорама «Подвигу Героям поклонись»
| |
Переглядів: 195 | | |
Всього коментарів: 0 | |