13:37 НОВІ НАДХОДЖЕННЯ ЗА 2021 РІК | |
Герої цієї книжки — люди, які пройшли крізь ГУЛАГ. Частину їх було засуджено за політичною 58-ю статтею («Антирадянська агітація»), решта — охороняли їх у таборах. Під цією обкладинкою ці люди вперше разом — одне покоління, розділене колючим дротом, яке досі не відчуває одне одного.Усім нашим героям — від вісімдесяти до ста років, але розповідають вони про свою юність.
«МіжтисячоліттяІІ» репрезентує тексти Віктора Вербича, написані у формі танка, хоку, верлібра, а також його переклади й переспіви. Ця книга – продовження виданого «Твердинею» 2018 року «Міжтисячоліття І», де вміщено поезії цього автора, створені за приписами традиційної, силабо-тонічної системи віршування.
У книзі зібрані думки відомого польського лікаря і біолога Людвіка Гіршфельда (1884–1954), висловлені у різний час і з різних приводів. У ній міркування про вартість науки, поступ нашого знання, етику вченого поєднуються в одне ціле гуманістичною настановою щодо світу.
«Господні зерна» – це портрети постатей доби, численні історії та колізії. У тексті поняття «доля» є знаковим рефреном. Автор зазначає, що в його дослідженні «знову все переплелося, перев’язалося, й виходить, що це не єдиний сюжет», а діалоги різних доль та життєвих реалій. Життя постає всеохопним хронотопом, у якому головною дійовою особою є постать людини.
Історії, що оприявлені в книзі, розкажуть вам про одну з нас — українську жінку. І хоч ми підіймаємося на Еверест, отримуємо паралімпійські медалі, пишемо книги та беремо до рук зброю на Сході, усе ж мусимо щодня долати стереотипи про те, що нам щось не під силу.
Нора Ікстена – одна з найвідоміших у світі сучасних латиських письменниць. Її роман «Молоко матері», який отримав кілька престижних міжнародних відзнак, порушує тему, надзвичайно важливу для всіх країн постсоціалістичного простору, – осмислення радянської окупації та її трагічних наслідків для людських доль.
Енциклопедія Сучасної України. Т. 22: Мр – На. Київ : САМ, 2020. -712 с.
Видання знайомить з творчим доробком українського художника, уродженця Волині Андроника Лазарчука (1870–1934). У каталозі подано понад 100 творів живопису і графіки з фондів Волинського краєзнавчого музею. Більшість публікується вперше.
Класичний роман провідної української письменниці Марії Матіос «БУКОВА ЗЕМЛЯ» — це захоплива і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через історії п’яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман - панорама.
Найвідоміший і найпопулярніший роман Марії Матіос «Солодка Даруся» справедливо назвали «трагедією, адекватною історії XX століття», а саму Дарусю - «образом майже біблійним». У цій драмі «на гри життя» немає нічого однозначного: ні персонажів, ні обставин, ні розв'язки.
| |
Категорія: Нові надходження | Переглядів: 164 | |