1. Авдєєнко В. А. Київський патерик. 17 непростих питань української історії / Віктор Авдєєнко. – Харків : Орбіта, 2016. – 219 с.
Ким насправді були літописні поляни? Хто автор «Слова о полку Ігоревім»? Куди поділися хозари і звідки взялися козаки? Чи можна було уникнути татаро-монгольського ярма? Чи мала шанси Україна стати державою за Богдана Хмельницького і Михайла Грушевського?
|
2. Алексієвич С. Чорнобильська молитва : хроніка майбутнього / Світлана Алексієвич. – Київ : Комора, 2016. – 288 с.
У книзі про ядерну катастрофу в Чорнобилі вона поєднала свою техніку записування голосів та прозорий алегоризм щодо значення радянського минулого.
|
3. Білненко В. Голгофа Івана Сподаренка : спогади. Документи. Літературні твори / авт. – упорядник В. Біленко. – Експрес – об’ява, 2016. – 392 с.
У книжці розповідається про життєву і творчу долю відомого журналіста Івана Сподаренка, який понад тридцять п’ять років очолював газету «Сільські вісті».
|
4. Бернс Р. Моя любов : вибрані твори / Роберт Бернс. – Львів : Піраміді, 2016. – 416 с.
Пісні, балади, вірші, епіграми, епітафії, поеми.
|
5. Березовець Т. Анексія : острів Крим : хронічні «гібридної війни» / Тарас Березовець. – Вид. 2 – ге. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 408 с.
У книжці аналізується механізми так званої гібридної війни, розв’язаної військами Російської федерації.
|
6. Боровко М. П’ятсот миттєвостей (Ронделіана) / Микола Боровко. – Київ : Генеза, 2016. – 528 с.
До книжки ввійшли ронделі Миколи Боровка – особливі поезії унікальної строфічної побудови.
|
7. Білокінь С. Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917 – 1941 рр. / Сергій Білокінь. – Київ : Українські пропілеї, 2016. – 694 с.
Видання викриває та демонструє на загал засоби й механізми більшовицького терору в період Розстріляного відродження та боротьби за самостійність України.
|
8. Винниченко В. Намисто. Мала проза / Володимир Винниченко. – Київ : Наукова думка, 2016. – 944 с.
До книги малої прози видатного українського письменника і державного діяча увійшло вісім оповідань збірки «Намисто. Разок перший» та твори, написані для «Разка другого».
|
9. Горак Р. Втеча у прірву : есеї про Леся Курбаса / Роман Горак. – Львів : Апріорі, 2016. – 600 с.
Видання присвячене 125 – річчю від народження Леся Курбаса та 150 – річчю українського народного театру товариства «Руська Бесіда».
|
10. Грушевський М. Твори : у 50 т. / редкол. : Г. Папакін, І. Гирич та ін. – Львів : Світ, 2002 – Т. 47. Кн 2 : Меморіальна грушувськіана / упорядн. В. Тельвак. – 2016. – 424 с. – (Допоміжні матеріали : довідники, покажчики, архіви).
Випущено на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2016 року.
|
11. Достал Я. Європейське коріння : путівник – довідник / Ярослав Достал ; переклад, упорядкування та доповнення Юрія Фатули. – Ужгород : Карпати, 2016. – 328 с.
Путівнику Ярослава Достала по Підкарпатській Русі, як звалося у минулому Закарпаття у складі Чехословацькій Республіки, судилося бути одним із багатьох досліджень туристичної й рекреаційної привабливості краю, щоб побачили світ у далеких тридцятих роках минулого сторіччя.
|
12. Дацюк Г. Янголи Небесної Чоти / Галина Дацюк. – Чернівці : Букрет, 2016. – 320 с.
Під парасолькою назви зібрані імена людей, яких ми називаємо моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує й те, що зовсім недавно вони були гостями передач на Радіо Культура.
|
13. Євангеліє Бучацьке ХІІ – ХІІІ ст. : старослов’янською та українською мовами : нове видання / упорядник Дмитро Степовик. – Київ : Дніпро, 2016. – 344 с.
Це видання ЄВАНГЕЛІЯ Бучацького наближене до оригіналу з паралельним українським текстом. Рукописне Євангелія ХІІ – початку ХІІІ століття, як вважають дослідники, було наближене, більш за все до Добрилового Євангелія 1164 р.
|
14. Женченко В. Партитура буття : поезії / Віктор Женченко. – Київ : Жнець, 2016. – 160 с.
До нової збірки відомого українського поета, лауреата літературних премій імені Андрія Малишка та Павла Тичини, ввійшли поезії, які автор писав протягом усього життя.
|
15. Згуровський М. З. Київські політехніки біля витоків світової авіації, космонавтики та ракетобудування / М. З. Згуровський. – Київ : НТУУ «КПІ», 2016. – 400 с.
Видання присвячене піонерам авіа – та ракетобудування, видатним представникам інженерної думки ХХ століття, чиї славетні імена золотими літерами вписано в історію Київського політехнічного інституту.
|
16. Іваничук Р. Дороги вольні і невольні : Щоденники. 1991 – 1994 / Роман Іваничук. – Харків : Орбіта, 2016. – 555 с.
Видання «Дороги вольні і невольні. Щоденники. 1991 – 1994» структурно складається з двох книг: «Благослови, душе моя, Господа!...» та «Мандрівки близькі і далекі». У них синтезовано жанри подорожнього нарису й політичного щоденника, а також активно осмислюється події минулого і сучасного України.
|
17. Ігор Павлюк : письменник, науковець : бібліографічний покажчик / упр. культури Волин. ОДА ; Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; упорядн. А. А. Понагайба. – Луцьк : Терези, 2016. – 216 с.
До видання включені бібліографічні записи окремо виданих творів, публікацій у збірниках, альманахах, антологіях та періодичних виданнях, матеріалів про його життя і творчість та наукову діяльність.
|
18. Каляндрук Т. Дітям про козаків / Тарас Каляндрук. – Львів : Апріорі, 2016. – 88 с.
Книга пропонує популярну розповідь про українських козаків, пластунів та характерників, їхнє бойове мистецтво та фізичну підготовку, віру й духовне життя.
|
19. Камиш М. Прогулянка в Зону (оформляндія) / Маркіян Камиш. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 128 с.
В цій книзі ви не знайдете стандартних описів Зони, нудних історичних викладок і роздумів над істинними причинами Чорнобильської аварії.
|
20. Крейн С. Червоний знак звитяги : роман / Стівен Крейн. – Київ : Знання, 2016. – 159 с.
Роман «Червоний знак звитяги» Стівена Крейна (1871 – 1900) – один із найвеличніших творів про війну. Молодий хлопчина, сповнений романтичних уявлень про героїзм та відвагу, йде добровольцем на фронт.
|
21. Коломійчук Б. В’язниця душ / Богдан Коломійчук. – Харків : Факт, 2016. – 220 с.
В основі сюжету кожної повісті – блискуче розслідування заплутаної справи, яке проводить львівській комісар Адам Вістович. Карколомні пригоди героїв гармонійно доповнює оригінальна містика та зі смаком подана еротика.
|
22. Кримський А. Виривки з мемуарів одного старого гріховоди : вибране / Агатангел Кримський. – Київ : Академія, 2016. – 320 с.
Його оповідання виповнені експериментальним пафосом, проникненням у внутрішній світ і темні закутки душі психічно розщеплених, невротичних і само здивованих натур.
|
23. Крушельницький А. Той третій : вибране / Антін Крушельницький. – Київ : Академія, 2016. – 320 с.
Антін Крушельницький сміливо порушував татуйовані теми, відтворюючи ранньомодерністське співчуття. Його оповідання насичені духовною атмосферою галицької інтелігенції на початку ХХ ст. і львівським колоритом.
|
24. Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2017 рік / упр. культури Волин. ОДА ; Волин. Краєзн. Музей ; Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; ред. – упоряд. Є І. Ковальчук, А. А. Понагайба. – Луцьк : Терези, 2016. -288 с.
Видання буде корисним для культосвітніх працівників, викладачів, студентів, краєзнавців.
|
25. Колібаба Л. Словник дієслівного керування / Лариса Колібаба, Валентина Фурса. – Київ : Либидь, 2016. – 656 с.
Для широкого читацького залу. Стане в пригоді як практичний порадник науковцям, викладачам вишів, журналістам, редакторам, учителям, аспірантам, студентам, учням і всім, хто прагне повернути українській мові національне обличчя.
|
26. Лойко С. Аеропорт : головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали / Сергій Лойко. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 376 с.
Дія роману починається в Аэропорту й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240 – денної його облоги.
|
27. Майданська С. Люблю любити любов : статті і есе / Софія Майданська. – Житомир : ПП «Рута», 2016. – 328 с.
Запропоновану книжку статей та есеїв Софія Майданська не випадкова назвала словами Ірини Вільде «Люблю любити любов», саме в статті авторка відкриває природу почуття ностальгії в контексті життя і творчості своєї славетної землячки.
|
28. Підмогильний В. Місто. Невеличка драма / Валер’ян Підмогильний. – Київ : Знання, 2016. – 439 с.
«Місто» і «Невеличка драма» - кращі зразки вітчизняного урбаністичного та інтелектуального роману, що увійшли до скарбниці української прози.
|
29. Підмогильний В. Повість без назви… : вибране / Валер’ян Підмогильний. – Київ : Академія, 2016. – 320 с.
Це досконала за художньою формою, а за пафосом близька до сковородинівства само дискусія, в якій протистоять актуальні для того часу і людського майбутнього ідеї та принципи.
|
30. Пишнюк Т. Божа вирівка : роман-молитва / Тетяна Пишнюк. – Чернівці : Букрек, 2016. – 232 с.
Цей роман – своєрідний екскурс в ХІ століття і заразом молитва за майбутнє сьогоднішньої України. Головна героїня роману Едігна – внучка Ярослава Мудрого, донька Анни Ярославівни.
|
31. Портяк В. Охоронителі діви / Василь Портяк. – Брустурів : Дискурсус, 2016. – 192 с.
У книжці представлено найповніше на сьогодні зібрання творів великого майстра малих форм Василя Портяка. Більшість із новел присвячені темі УПА.
|
32. Ручай Г. Маруся Чурай і я : оповідання / Ганна Ручай. – Київ : Гамазин, 2016. – 48 с.
У цій книжці ти дізнаєшся про життя та творчість видатної поетеси й співачки ХVІІ ст. Яка стала символом незнищенної української пісніц.
|
33. Ручай Г. Іван Мазепа і я : оповідання / Ганна Ручай. – Київ : Гамазин, 2016. – 48 с.
У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив гетьман Іван Мазепа, про його долю та про зраду.
|
34. Рогожа В. Запороги : трилогія. Ч. 1. Петро Сагайдачний / Віталій Рогожа. – Київ : Самміт - книга, 2015. – 392 с.
У романі змальовані події, які відбулися в столітті на теренах Східної Європи і Туреччини. В основі подій – боротьба народу України-Руси за свою державність під проводом легендарного українського гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.
|
35. Рогожа В. Запороги : трилогія. Ч. 2. Богдан Хмельницький / Віталій Рогожа. – Київ : Самміт - книга, 2015. – 568 с.
Друга частина трилогії роман «Богдан Хмельницький». В романі змальовується життя і діяльність головних героїв «Петро Сагайдачний» - Максима Лободи, Збігнева Гури, Василя Хлистова, Олекси Гаркуші та інших. Але чільне місце, як це і повинно бути, займає головний описаних подій, Богдан Хмельницький.
|
36. Рогожа В. Запороги : трилогія. Ч. 3. Іван Мазепа / Віталій Рогожа. – Київ : Самміт - книга, 2015. – 400 с.
Роман «Іван Мазепа» є завершальним в історичній драмі, трилогії про життя і боротьбу руського народу – нащадків племені полян величної держави східної Європи ІХ-ХІІ століть – Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої.
|
37. Рот Й. Сто днів. Левіафан / Йозеф Рот. – Харків : Бібколектор, 2016. – 236 с.
Єдиний історичний твір письменника, де на тлі вбивчого безумства імператора Наполеона І подано разюче зображення трагедії малої людини, - а водночас і цілого покоління!
|
38. Сульберг А. А. Хто проти суперкрутих : повість / А. Аудгільд Сульберг. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 208 с.
Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко круте лиць відверто з неї глумляться. Але Анне доведеться дати відсіч суперкрутим.
|
39. Самойленко В. Час розкиданого каміння / Володимир Самойленко. – Київ : Ніка - Центр, 2015. – 168 с.
Зо одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися.
|
40. Савченко Л. Розмовляй українською правильно / Л. Г. Савченко. – Харків : Орбіта, 2016. – 191 с.
У посібнику матеріал розміщений у такій послідовності: вступ, фонетика та орфоепія, лексикологія, фразеологія, орфографія, морфеміка та словотвір, морфологія, синтаксис і пунктуація, стилістика та культура мовлення. |
41. Скрябін К. Проза / Кузьма Скрябін. – Харків : Фоліо, 2016. – 378 с.
До цього видання включено усі прозові твори Кузьми Скрябіна, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приплавлений іскрометним гумором письменницький талант.
|
42. Старк У. Диваки і зануди / Ульф Старк. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 160 с.
Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів, через переїзд треба змінити школу, друзів. У новій школі дівчина мимоволі стає… Симоном. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується.
|