Книга скорботи України. Волинська область. – Т. З Локачинський район. Луцький район. - Луцьк : Надстир'я, 2012. – 420 с.
Книга містить відомості про жителів різних національностей, які проживали на Волині та загинули в роки Другої світової війни в кривавих акціях, розстріляних, повішених, замордованих у фашистських тюрмах та концтаборах, знищених в’язнів гетто, тих, хто став жертвою міжнаціональних конфліктів.
|
Літопис Української повстанської армії. – Київ-Торонто : Літопис УПА, 1999 – Т. 4 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля : інформаційні документи ЦК КП(б), обкомів партії, НКВС-МВС, МБД-КДБ. 1943-1945. – 2002. - 598 с.
У книзі зібрані документи з історії боротьби сталінського режиму проти українського національно-визвольного руху протягом 1943-1945 рр. Усі подані матеріали мають інформаційно-звітовий характер і зберігаються у фондах Центрального державного архіву громадських об’єднань України (Колишнього Архіву ЦК Компартії України). До збірника увійшли документи апарату ЦК КП(б)У, обкомів партії, силових органів, повідомлення керівництва радянським партизанським рухом на території України, штабів фронтів тощо. |
Літопис Української повстанської армії. – Київ-Торонто : Літопис УПА, 1999 – Т. 8 : Волинь, Полісся, Поділля : УПА та запілля 1944-1946. – 2006. - 1445 с.
У книзі зібрані документи керівництва УПА–Північ і УПА–Південь, крайового проводу ОУН ПЗУЗ і НВРО, а також підлеглих підрозділів і структур, що діяли на території Волині, Полісся й Поділля у 1944–1946 рр. Документи висвітлюють маловідомі широкому загалу в Україні героїчні сторінки боротьби членів та організацій національно-визвольного руху за самостійну соборну українську державу, дають можливість більш широко відтворити історію України в кінці та по завершенню Другої світової війни.
|
Літопис Української повстанської армії. – Київ-Торонто : Літопис УПА, 1999 – Т. 9 : Боротьба проти повстанського руху і націоналістичного підпілля : протоколи органами державної безпеки керівників ОУН і УПА 1944-1945. – 2007. - 912 с.
До книги увійшли витяги з протоколів допитів найзначніших, на нашу думку, керівників ОУН і УПА, заарештованих радянськими органами у 1944-1946 рр. Михайло Степаняк, Євген Басюк, Артемізія Галицька, Микола Гайдук, Ярослав Білинський, Юрій Стельмащук, Олександр Луцький, Петро Дужий, Микола Дужий, Володимир Павлик, Дмитро Вітовський, Омелян Польовий, Федір Воробець і Василь Левкович тривалий час обіймали різні керівні посади в ОУН і УПА.
|
Літопис Української повстанської армії. – Київ-Торонто : Літопис УПА, 1999 – Т. 10 : Життя і боротьба генерала «Тараса Чупринки» 1907-1950. – 2007. - 832 с.
У книзi зiбpaнi дoкyмeнти тa мaтepiaли эa 1907_2005 pp., якi xapактepизyють oснoвнi вixи життя i дiяльнoстi кepiвникa yкpаїнськoгo визвoльнo-peвoлюцiйнoгo pyxy в 1943-1950 pp. гeн. Poмaна Шyxeвичa (“Tаpаса Чyпpинки”) та пpиcвячeнi йoгo пам’ятi. Пopяд з дoкyмeнтaми Гaлyзeвoгo дepжавнoгo apxiвy CБ Укpaїни дo збipника yвiйшли дoкyмeнти Цeнтpaльнoгo дepжaвнoгo icтopичнoгo аpxiвy Укpаїни, м. Львiв i чaсткoвo – ЦДАВО Укpaїни, a такoж мaтepiaли, якi пyблiкyвaлиcя в “Лiтoписi Укpaїнськoї Пoвстaнськoї Apмiї” (Topoнтo) та в iншиx видaннях.
|
Літопис Української повстанської армії. – Київ-Торонто : Літопис УПА, 1999 – Т. 21 : УПА в світлі німецьких документів. Книга третя : червень 1941- травень 1943. – 1991. - 271 с.
Більшість документів в цьому томі походять з Державного Архіву США в Вашингтоні. Вони були зібрані і переписані ДВР Омеляном Антоновичем. Він також, закупив і передав мікрофільми цих документів для Архіву Літопису УПА.
|
Микола Ярославович Романюк : книга пам'яті. – Луцьк : Твердиня, 2018. – 248 с.
До книги «Романюк Микола Ярославович. Книга пам'яті» увійшли історії від людей, які дружили чи тривалий час працювали із покійним мером. Проект із видання книги - некомерційний, її видали тиражем у 500 примірників, і більшість із них передадуть у бібліотеки та навчальні заклади, аби пам’ять про видатну людину жила у серцях сучасників.
|
Ніколаєва Н. Підпільні друкарні ОУН та їх ліквідація каральними органами СРСР в 1944-1954 рр. / Наталія Ніколаєва. – Львів-Торонто : Літопис УПА. – 2012. – 132 с.
В книзі на основі таємних документів ЦК КП(б)У, радянських каральних органів, матеріалів підпілля ОУН та сучасних наукових праць досліджується діяльність підпільних друкарень ОУН в 1944-1954 рр. та процес їх ліквідації органами НКВС-НКДБ-МДБ-МВС-КДБ СРСР. наведено найбільш показові приклади виявлених чекістами підпільних друкарень, проаналізовано їх матеріально-технічне забезпечення та кадровий склад.
|
Ніколаєва Н. Уляна Крюченко – «Оксана» / Наталія Ніколаєва. – Львів-Торонто : Літопис УПА. – 2013. – 128 с.
Книга описує життя та долю Уляни Никифорівни Крюченко, підпільниці ОУН, дружини керівника Проводу ОУН та Головного командира УПА Василя Степановича Кука. В книзі використано маловідомі архівні документи підпілля, радянських партійних та поліційних органів, як теж фотографії, її особисті малюнки і праці.
|
|