Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Літературно-мистецькі заходи РДБ

«Там, де живе рідна мова, живе український народ»

           День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було ще у 1997 році. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора літописця, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора літописця і починається писемна українська мова. Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».                                                

Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й  хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника...

Щодо початку писемності в українських землях тривають наукові дискусії. Археологічні знахідки засвідчують наявність писемних знаків на глиняному посуді, пряслицях, зброї тощо, ще за трипільської доби. Кілька століть нас привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української ж писемності, історії та культури, що сягає глибокої давнини і налічує багато тисячоліть. Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові, а найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова - його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.

Про це розповіла бібліотекар Шацької районної бібліотеки для дітей в день свята мови  учням 2-6 класів  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназії смт Шацьк». Також для дітей  було проведено пізнавальну гру-конкурс ерудитів «Я люблю рідну мову». Змагались дві команди: «Пізнайки» та «Мовознавці».   Вони взяли участь в конкурсах: «Приказка», «Нумо, відгадай», «Мовний », «Перлини мудрості», «Читайлики», «Розумійки», «Упізнай слово». Читачі бібліотеки ознайомились з книжковою  виставкою-перегляд «Там, де живе рідна мова, живе український народ» і вибрали собі книги до душі.

     

       

      

Категорія: Літературно-мистецькі заходи РДБ | Додав: ЦБС (14-11-2017)
Переглядів: 450 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: