Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Новини ЦРБ

« КНЯЗЬ ВОЛОДИМИР – ДЕРЖАВНИЙ ДІЯЧ, АВТОР ХРЕЩЕННЯ РУСІ- УКРАЇНИ» ( ДО ДНЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ-УКРАЇНИ)

Прийняття християнства київським князем Володимиром стало ключовою подією в історії Русі, заклало основи державності і на століття визначило долю народів, що вийшли з київської хресної купелі. 1032 роки  тому православна віра згуртувала різноплемінне населення Київської Русі в єдиний народ, дала можливість на рівноправних умовах увійти в число найбільш могутніх держав Європи, сприяло розвитку економіки, культури, мистецтва.

Першосвятителем Київської Русі є князь Володимир Святославович, названий православною церквою Рівноапостольним і Святим. 988 р. він успішно запровадив християнство як державну релігію. Але до цієї важливої в нашій історії події лежав дуже довгий і тернистий шлях. Християнство – як і ряд інших сучасних світових релігій є одним із напрямків духовного повороту в історії людства.

Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні — державне свято — День Хрещення Київської Русі Народився майбутній князь 954 року в Києві. Період його князювання в Києві тривалий — 35 років — від 980 до 1015 року.

Після кількох невдалих спроб реформувати давню слов’янську релігію він звернувся до Христового вчення. У 988 році князь Володимир сам прийняв нову віру, потім хрестив Київ і оголосив християнство державною релігією. А відтак Русь нарешті рівноправно влилася до загальноєвропейського Духовного Потоку.

Ознайомитися з матеріалами, які висвітлюють історичну подію для всього українського народу, ви можете з таких джерел:

Видатні постаті в історії України (ІХ–ХІХ ст.) : короткі біогр. нариси, іст. та худож. портрети. – К. : Вища шк., 2002. – С. 25–29.

Володимир Святославич // Довідник з історії України (А–Я). – К., 2001. – С. 126–127.

Володимир Святославич[Електронний ресурс] // Вікіпедія – вільна енциклопедія. – Режим доступу http://uk.wikipedia.org/wiki

Володимир Великий // Ілюстрована енциклопедія історії України : в 3 т. – К., 2004. – Т. 1 : (Від найдавніших часів до кінця 18 ст.). – С. 44.

Володимир Святославич // Енциклопедія історії України : в 5 т. – К., 2005. – Т. 1.

Історія України в особах : IX–XVIII ст. – К.: Україна, 1993. – С. 46–54.

Костомаров М. І. Історія України в життєписах визначніших її діячів / М. І. Костомаров. – Репр. вид. 1918 р. – К. : Україна, 1991. –

Полонська-Василенко Н. Д.. Історія України : у 2 т. / Н. Д. Полонська-Василенко. – К. : Либідь, 1992. – Т. 1 : До середини ХVII століття. – 640 с. – Електрон. версія: режим доступу  http://www.infoukes.com/ukremb/history/POLONSKA/Title.htm

Рудницький Ю. Володимир Великий: від байстрюка до імператора / Ю.Рудницький // Дзеркало тижня. – 2008. – 15-21 берез. (№ 10). – C. 21. – Електрон. версія: режим доступу  http://ukrhist.at.ua/publ/11-1с

Категорія: Новини ЦРБ | Додав: ЦБС (28-07-2020)
Переглядів: 189 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: