Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Новини ЦРБ

ЕКСПРЕС - ІНФОРМАЦІЯ «ВИДАВЦІ ЛІТЕРАТУРИ»

День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження відзначається в Україні згідно з Указом Президента   від 25 травня 1999 року, щорічно в останню суботу травня.  В 2020 році День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України припадає на 30 травня.

Першу друкарню в Україні заснував у Львові Іван Федоров-Федорович. Вона діяла протягом 1573-1575 рр.., А першою виданою на українських землях книгою став «Апостол» (в 1574 р.), який історично започаткував розвиток друкарства в Україні.

Справжнім шедевром друкарського мистецтва стала Острозька Біблія, завершена в 1581 р. Острог став також першим в Україні центром видання тогочасної публіцистики, яку пізніші дослідники назвали «полемічною літературою».

Всього в Україні в 1574 - 1648 рр.. діяло 25 друкарень. Головними центрами видавничої діяльності були великі торговельні міста - Київ, Львів, Острог. Тут були не лише кадри ремісників, книжників, редакторів але й можливості ширшого збуту. При великих друкарнях були свої книгарні. Продажем книжок займалися також працівники друкарень, купці і крамарі, які розповсюджували книги разом з іншими товарами.

На всіх етапах свого розвитку друкарська справа завжди служила інтересам людини. Відтворена думка, слово на папері, як засіб спілкування з читачем, набуває величезної ваги в нинішніх умовах.

Праця поліграфіста і видавця, книгорозповсюджувача дозволяє реалізувати творчий потенціал письменників, журналістів, задовольняти духовні потреби читача.  Переоцінити значення книг, газет та журналів у нашому житті досить важко. Адже друкарська справа в усі часи служила інтересам людини, а книги були і залишаються одним із найважливіших джерел інформації. Друковане слово, яке поліграфісти доносять до людей, є запорукою розвитку освіти та культури, невичерпним джерелом духовності нації.

Категорія: Новини ЦРБ | Додав: ЦБС (29-05-2020)
Переглядів: 192 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: