Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Літературно-мистецькі заходи РДБ

МУЛЬТИМЕДІЙНА ВІДЕО-ПОДОРОЖ «ІДЕ З ЯНГОЛОМ МАЛЕНЬКИМ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ»

19 грудня відзначається день Святого Миколая Чудотворця. В Україні це свято відродилося на початку 90-х років разом із незалежністю і стало одним з найулюбленіших днів малечі. Святий Миколай вважається захисником простих людей, усіх несправедливо засуджених, покровителем мореплавства, торгівлі та землеробства, опікуном бідних і сиріт, покровителем і вихователем дітей.

Народився Миколай у ІІІ ст. нашої ери у грецькій колонії Патар на Лікійському півострові у південно-західній частині Малої Азії в родині заможних батьків-християн. За легендою, його батьки довго не могли мати дітей, а тому пообіцяли, що віддадуть дитину у служіння Богові, коли та нарешті з’явиться на світ. Хлопчик ріс дуже набожним, швидко став священником, а згодом і єпископом Міри. Отримавши від батька чималий спадок, роздав його бідним і нужденним. Цікава історія-легенда про трьох сестер, які не могли вийти заміж, адже у їхнього батька бракувало грошей на посаг. Перед ними відкривалася несимпатична перспектива заробляти своєю вродою, однак Миколай підкинув у їхній дім гроші, й кожна з дівчат отримала родину. За легендою, підкидав він мішки з грішми у комин. Так, до речі, й зародився прообраз Санта-Клауса, який приносить подарунки саме у такий спосіб. За переказами, ще за життя Миколай творив дива, рятував людей від бід і навіть воскрешав померлих. Продовжував він зцілювати і після смерті, адже тіло його почало мироточити і стало об’єктом паломництва. Цікава подальша історія тіла святого. У 1087 році італійці просто викрали мощі з гробниці у Мірі й перевезли їх до міста Барі, де й нині вони зберігаються у базиліці Святого Миколая. А що викрадали поспіхом, то частина решток тіла перепала й венеційцям, які під час першого хрестового походу підібрали їх і привезли додому. Тож тепер відразу два італійські храми приймають паломників до мощей Святого Миколая.

На Київську Русь вшанування Святого Миколи поширилося ще у ХІ ст. з Візантії. В Україні на честь Святого Миколая збудовано багато храмів, одним із перших була церква Святого Миколи на Аскольдовій могилі у Києві.  Оскільки він вважається захисником простих людей, ікони з його зображенням були практично в кожній оселі. Надзвичайно шанували цього святого й запорізькі козаки, вважали його охоронцем від нападу ворогів. На українських землях віддавна вірили, що Святий Микола Чудотворець постійно й невидимо перебуває серед людей, відновлює справедливість і допомагає у біді. Він вгамовує бурю в морі, рятує хворих, опікується бідними й знедоленими, і не лише людьми, а й тваринами. Називали його «другим після Бога заступником на землі». 19 грудня відзначали Миколи Зимового.

Ви ж пам’ятаєте, що подарунки на Святого Миколая отримують лише чемні діти? Цікаво, що в західних областях України було заведено дарувати подарунки і дорослим, тому ніщо не заважає нам перебрати цю традицію.

Опівночі Святий Миколай разом зі своїми помічниками – Ангелом і маленьким чортиком Антипком − ходив від хати до хати, обдаровуючи «по заслузі». Неслухнянці знаходили під подушкою різочку, однак і до подарунків, і до різочок додавалося спеціальне печиво – «Миколайчик». Найчастіше як подарунки виступають солодощі, але за однією з нових чудових традицій незалежної України є класти під подушку книжки. Наприклад, наймолодшим можна подарувати «Лист до Миколая» Юлії Смаль, трошки старшим – збірку казок «Найкращі різдвяні історії», а «Велика книга різдвяних ігор» стане улюбленою розвагою для всієї родини.

Зрештою, що саме знайде під подушкою дорога вам людина, не так і важливо, адже головне – цей подарунок буде загорнений у справжню любов. Бо свято Миколая – найперше про піклування і добро, яке ми даруємо оточенню. Тож будьте щедрими!

Відео в ютубі:

Іде Святий Миколай

Як тільки над містом спускається нічка

Ой, хто, хто Миколая любить | Дитячі пісні та музичні мультфільми

Святий Миколай. Різдвяна Казка. Зіркова озвучка

Коли наступає зима Про Миколая (Ukr)

Сніжком притрусило дерева

Замело снігами. Українські пісні для дітей про св.Миколая

До вашої уваги в бібліотеці для дітей розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Святий Миколай благословить увесь край»

 

Категорія: Літературно-мистецькі заходи РДБ | Додав: ЦБС (17-12-2020)
Переглядів: 190 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: