Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Віртуальні виставки

"пишаємось славою твоєю"

Великі поети – вічні супутники свого народу і цілого людства. Таким вірним, благородним супутником на дорогах століть став для українців, для всіх братніх народів Тарас Шевченко – гордість і слава української нації.

Розділ 1. "Тарасові думки будуть жити віки".

Знову йдеш по землі од високої сивої кручі,
Тільки груди не палить ні гнів, ані сльози пекучі.
Одгриміло століття за ніччю, за орною млою,
Ожило твоє серце, повите людською хвалою...

(А. Малишко)

«Я дуже щиро Вас люблю…»: Шевченко у розповідях сучасників /Упоряд., передм. О.В.Ковалевського. –Х.: Прапор, 2004. – 352 с.
Основою збірника стала повість В.М.Репніної (1808-1891) про Т.Г.Шевченка, з яким вона познайомилася в своєму родовому маєтку 1843 року в Яготині на Полтавщині. Доповнює збірник цілий масив спогадів сучасників Шевченка про нього, серед яких відомі імена - П.Куліш, М.Костомаров, І.Тургенев, М.Лєсков та ін.
Зайцев, П. І. Життя Тараса Шевченка [текст]/ П.І. Зайцев. — К.: Мистецтво, 1994.— 352 с.: іл.
Пропонована читачеві книга – вершина серед шевченкознавчих праць вченого. Нове видання доповнено значною кількістю ілюстрацій – архівних матеріалів, фото, репродукцій творів як Т. Шевченка, так і його сучасників.
Чанін С.В. Великий рід великої людини. Науково-популярний нарис. – К.: ТОВ «Елібре», 2008. – 160 с.
Автор використав документальні та мемуарні джерела, відстежив поворотні моменти в долі українського класика, маловивчені лінії двоюрідних родичів поета. У 2-й частині представлено історичне дослідження про рідного брата Г.І.Шевченка – Омеляна, переведеному в херсонський маєток В.В.Енгельгардта близько 1820 року. Показані долі людей, які належать до роду Омеляна Івановича Шевченка.
Т. Шевченко: невідомі сторінки життя [текст]/ Упоряд., Л. Цуріка. — К.: АВІАЗ, 2013.— 72 с.: іл.
Книга присвячена невідомим сторінкам життя Т. Шевченка.
Єфремов С.О. Шевченкознавчі студії. – К.: Україна, 2008. – 365 с.
До видання ввійшли вперше зібрані разом його шевченкознавчі твори (від 1899 р. до арешту в1929-му) – як фундаментальні наукові праці, так і оригінальні розвідки, полемічні статті, рецензії на тогочасні публікації, що стосуються життя і творчості Кобзаря.
Жулинський Микола. Слово і доля: навч. посібник [текст]/ М. Жулинський. — К.: Видавництво А.С.К., 2006. - 640 с.: іл.
У книзі українського літературознавця М. Жулинського у широкому спектрі здійснено систематизований грунтовний аналіз творчості Т. Шевченка.

Розділ 2. "Тарасів "Кобзар" - народу великий дар".

Лежать в музеях давні "Кобзарі",
Де тільки їх по світу не носило.
У палітурках витертих, старі,
Сльозами пересипані, мов сіллю...

(М. Палієнко)

Цвілюк С.А. Історична мудрість Великого Кобзаря. Історизм і соціально-політичний вимір епічних творів Тараса Шевченка. –Одеса: Маяк. 2008. – 312 с.
У творчому доробку виділяються епічні твори, у яких з надзвичайною силою поетичного осмислення і зображення подано сторінки героїчної й глибоко драматичної минувшини українського народу, його боротьби за національну свободу. Поеми й вірші історичної, історико-революційної та соціально-політичної проблематики це вершинне досягнення геніального поета. Світ козаччини, героїка боротьби проти ворогів України превалює в усій його творчій спадщині.

Розділ 3. "Визначний живописець ХІХ ст., гордість української культури".

Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним генієм, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому.

Касіян, Василь Ілліч. Пророк : літ.-мистец. книга / [іл. В. І. Касіяна ; літ.-мистец. есе Я. П. Гояна ; ред., підготов. іл. О. Б. Гоян]. - К. : Веселка, 2006. - 430 с. : іл. - (Серія «Бібліотека Шевченківського комітету»).
Сяйливе слово пророк дало назву новій книжці, унікальній в українському книговиданні, національному мистецтві й шевченкознавстві. Уперше в Україні відкривається скарбниця народу - Шевченкіана видатного художника, академіка, першого із митців лауреата Шевченківської премії Василя Касіяна. Щедро ілюстрований літопис життя і геніальної творчості Тараса Шевченка. Книгою про Тараса Шевченка віддано шану Василеві Касіяну в 110-ту річницю його народження.
Вічний як народ. Не вмирає душа наша, не вмирає воля…: Сторінки до біографії Т.Г.Шевченка. – К.: Либідь, 1998. – 272 с.
В книзі висвітлено сторінки життя та творчості Кобзаря, хрестоматійно відомі теми доповнюють і поглиблюють раніше не опубліковані документи, спогади сучасників Т.Г.Шевченка, а також репродукції з його картин, офортів, автографи тощо.
В. Анісов, Літопис життя і творчості Т.Г. Шевченка [текст]/ В. Анісов, Є. Середа. — К.: Дніпро, 1976. – 392 с.
У книзі подаються події і факти з життя та діяльності великого українського поета.
Новиченко Л. Тарас Шевченко - поет, борець, людина [текст]/ Л. Новиченко. — К.: Дніпро, 1982. – 175 с.
Запропонована читачам книга допоможе краще побачити творчість Шевченка
Національний музей Тараса Шевченка: [альбом]/ С. Гольченко. — К.: Мистецтво, 2002. – 224 с.: іл.
Альбом представляє значну частину мистецької колекції творів Т. Шевченка.
Категорія: Віртуальні виставки | Додав: ЦБС (01-07-2014)
Переглядів: 1161 | Рейтинг: 4.3/6
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: